Aktualności

TRZECIA GENERACJA KAMER SZYBKICH PHANTOM MIRO!

Phantom Miro M s

Miło nam Państwa poinformować, iż nasz partner – amerykańska firma Vision Research wprowadziła na rynek trzecią generację kamer szybkich Phantom Miro. Najnowsze seria kamer, która została oznaczona literą M to nowoczesne kamery szybkie w nowej, kompaktowej obudowie.

Na serię Phantom MIRO M składają się trzy modele cyfrowych kamer szybkich: Phantom Miro M110, M310 i M120. W najnowszej serii położono nacisk na łatwość obsługi, kompaktowość i bogactwo funkcji.

„Dzięki innowacyjności i wszechstronności naszego projektu, poprzez wprowadzenie nowego Phantom Miro serii M, firma Vision Research pozostaje liderem na rynku szybkiego obrazowania” – mówi Rick Robinson, dyrektor działu marketingu firmy Vision Research. „Dzięki możliwości przechwytywania obrazów wysokiej jakości, w najczęściej używanych rozdzielczościach i przy zazwyczaj stosowanych prędkościach, najnowsze kamery posiadają szeroki zakres zastosowań, który może być wykorzystywany przez inżynierów oraz naukowców przy najbardziej skomplikowanych zagadnieniach badawczych”.

Firma Vision Research projektowała nową serię kamer Miro z myślą o wszechstronności ich zastosowań oraz łatwości obsługi. 1 megapikselowe kamery Miro M110 i M310 są wyposażone w detektor CMOS o rozdzielczości 1 280 x 800, którego panoramiczny format pozwala na dłuższe utrzymanie obiektu w kadrze oraz na rejestrację dłuższej sekwencji. Miro M110 posiada przepustowość 1,6 gigapiksela na sekundę, co umożliwia rejestrację z prędkością do 1 600 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości. Model M310 z przepustowością 3,2 gigapiksela na sekundę pozwala już na zapis do 3 200 klatek w ciągu sekundy przy pełnej rozdzielczości. Jeśli aplikacja wymaga rejestracji ze zwiększoną prędkością, zmniejszenie rozdzielczości pozwala na osiągnięcie prędkości do 400 000 klatek na sekundę w modelu M110 i 650 000 klatek w przypadku modelu M310. Oba urządzenia posiadają wysoką czułość świetlną oraz znakomity zakres dynamiki i pozwalają na wykonanie optymalnych kadrów przy gorszych warunkach oświetlenia, co jest częstym problemem przy szybkim obrazowaniu.

2 megapikselowa kamera Miro M120 jest również wyposażona w unikalną matrycę CMOS o przepustowości 1,6 gigapiksela na sekundę, co skutkuje prędkościami 730 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1 920 x 1 200 pikseli, 800 klatek dla rozdzielczości 1 920 x 1 080 (HD) lub 1 200 przy 1 152 x 1 152. Jeśli wymagana jest większa prędkość rejestracji, M120 może zapewnić prędkość rejestracji 200 000 klatek na sekundę przy zredukowanej rozdzielczości. Miro M120 wykorzystuje mikrosoczewki w celu osiągnięcia wysokiej czułości świetlnej i oferuje szeroki zakres dynamiki co skutkuje znakomitą jakością rejestrowanego obrazu.

Główne cechy kamer Miro z serii M:

  • Unikalne sensory CMOS 1 lub 2 megapikselowe.
  • Przepustowość do 3,2 gigapiksela na sekundę.
  • Wysoka czułość świetlna.
  • Elektroniczna migawka typu „global”.
  • Konfiguracje pamięci: 3GB, 6 GB lub 12 GB.
  • System zapisu do pamięci „Phantom CineFlash” (możliwość pracy bez użycia komputera).
  • Szerokie zakresy dynamiki.
  • Możliwość zasilania akumulatorowego.
  • Kompaktowa, zwarta obudowa.

Kamery Miro serii M są dostępne w różnych konfiguracjach pamięci: 3GB, 6GB lub 12GB, które mogą być podzielone aż na 16 partycji „cine”. Dodatkowo, każdy z aparatów jest standardowo wyposażony w zestaw funkcji Vision Research Phantom, m.in.: EDR (Extreme Dynamic Range), automatyczna kontrola ekspozycji, , Image-Based Auto-Trigger, możliwość wyłączenia migawki dla aplikacji typu PIV, synchronizacja kamery z zewnętrznymi urządzeniami i wiele innych.

Zintegrowana wewnętrzna migawka mechaniczna, pozwalająca na automatyczną kalibrację do czerni, jest unikalną innowacją Vision Research, która jest standardowym wyposażeniem wszystkich kamer Miro z serii M. Pozwala to na uniknięcie konieczności ręcznego zasłaniania obiektywu lub nawet dotykania kamery jako że kompletna kalibracja do czerni może być wykonana automatycznie przed każdym ujęciem. Oznacza to, iż każdy z kadrów jest kalibrowany oraz rejestrowany w najwyższej jakości.