Aktualności

Nowa seria webinarów PCB „AM I DOING THIS RIGHT?”

webinary pcb am i doing this right

W imieniu firmy PCB Piezotronics zapraszamy do udziału w nowym cyklu webinarów, dotyczącym pomiarów pirotechnicznych, udarowych i ciśnienia w strefach wybuchowych.

Każde webinarium będzie trwało ok. 45 min, a na końcu dodatkowy czas na pytania i odpowiedzi.

Jeżeli nie możesz uczestniczyć w danym wydarzeniu i jesteś zainteresowany podobną tematyką, to możemy zaprosić Cię na bezpłatne, dedykowane spotkanie dla Twojego zespołu.

Przykładowe tematy dostępne są tutaj: https://www.pcb.com/about/training
Jeżeli nie widzisz interesującego Cię zagadnienia, zaproponuj temat, który chcesz omówić: https://www.ects.pl/zapytaj eksperta

#1 Am I Doing This Right? Sensors for Shock Measurements

Data: 30.09.2021  godzina: 19:00  Prezenter: Melissa Maze

Podczas pierwszej sesji dowiesz się jakie są różnice między udarowymi czujnikami piezoelektrycznymi i piezorezystancyjnymi. Pokażemy prawidłowy montaż czujników w celu uzyskania poprawnych danych oraz poruszymy zagadnienia kalibracji czujników.

#2 Am I Doing This Right? Can Cables Limit Bandwidth of Your Measurement cz. 1

Data: 07.10.2021  godzina: 19:00  Prezenter: Melissa Maze

W tej części dowiesz się czy przewody mogą ograniczyć przepustowość twojego systemu pomiarowego. Opowiemy o charakterystyce dobrych kabli oraz jak przewód może działać jako filtr RC.

#3 Am I Doing This Right? Can Cables Limit Bandwidth of Your Measurement cz. 2

Data: 14.10.2021  godzina: 19:00  Prezenter: Melissa Maze

Zademonstrujemy efekt zastosowania filtrów przy użyciu krótkich oraz długich przewodów oraz porównamy dane pomiarowe z udarowego czujnika piezoelektrycznego i piezorezystancyjnego.

Powiązane tematy