Aktualności

Nowa seria webinarów Siemens Digital Industries Software

nowa seria webinarow

W imieniu naszego partnera, firmy Siemens Digital Industries Software, zapraszamy do udziału w nowej serii webinarów poświęconej zagadnieniom wytrzymałości, które odbędą się w terminie od 23 września do 14 października:

Online Seminar Series exploring the latest innovations in Durability Testing and Engineering

W trakcie spotkań uczestnikom przedstawione zostaną wszystkie nowości z portfolio SIMCENTER, w tym sprzęt SCADAS RS, możliwości oprogramowania Simcenter Testlab, a także informacje z obszaru Simcenter 3D i usług inżynieryjnych (ES).

Webinaria będą poświęcone znaczeniu testów durability przeprowadzanych w trakcie etapów kampanii testowych. W każdej sesji będą prezentowane najlepsze praktyki, najnowsze innowacje i doświadczenia klientów, pokazując integrację wytrzymałego i niezawodnego sprzętu do gromadzenia danych z wszechstronnym oprogramowaniem do przetwarzania i analizy.

Biorąc udział w spotkaniach dowiesz się jak przeprowadzić kampanię testową w najbardziej efektywny sposób, od konfiguracji systemu pomiarowego po walidację, konsolidację, analizę i raportowanie uzyskanych danych.

Podczas spotkań, obok prezentera, będzie do dyspozycji ekspert produktów Simcenter oraz ekspert techniczny, którzy będą odpowiadać na pytania zadane na czacie oraz pod koniec każdej sesji.

Webinaria odbywać się będą w języku angielskim.

#1   Basics of Durability

W trakcie tego webinaru na podstawie przykładów wyjaśniona zostanie różnica między trwałością a zmęczeniem, a także omówione zostaną mechanizmy stojące za inicjacją i propagacją pęknięć oraz strategie projektowania.

Data: 23.09.2021    godzina: 14:00   Prezenterzy: Marouf Dwaikat, Ralf Leis, Marcos Barral, Swen Vandenberk, Safak Has

#2 Smart load data acquisition in all environmental conditions

Webinar będzie poświęcony wyjaśnieniu zagadnień obciążeń, jakim są poddawane produkty podczas ich przewidywanego okresu eksploatacji. Dowiemy się jak uzyskać w krótkim czasie realistyczne dane o obciążeniu i jak zoptymalizować proces pozyskiwania danych o wysokiej jakości.

Data: 28.09.2021   godzina: 14:00   Prezenterzy: Marouf Dwaikat, Ralf Leis, Marcos Barral, Swen Vandenberk, Safak Has

#3   Sound Source Localization: Basics of Beamforming and Holography

Podczas tej sesji pokazane zostanie jak szybko, w optymalny sposób skonsolidować, przygotować i zweryfikować zebrane dane (np. skorygować dane), tak aby uzyskać istotne informacje potrzebne do oceny obciążeń, a także zmęczenia materiału.

Data: 30.09.2021    godzina: 14:00   Prezenterzy: Marouf Dwaikat, Ralf Leis, Marcos Barral, Swen Vandenberk, Safak Has

#4 Innovative load data and fatigue life analysis

W tym webinarze omówiony zostanie temat kampanii testowej: korelacja testów przeprowadzonych w rzeczywistych warunkach (drogi publiczne, poligon doświadczalny) z wynikami uzyskanymi za pomocą symulacji.

Data: 05.10.2021    godzina: 14:00   Prezenterzy: Marouf Dwaikat, Ralf Leis, Marcos Barral, Swen Vandenberk, Safak Has

#5 Creating realistic accelerated durability test schedules

W trakcie webinaru omówione zostanie, jak zmniejszyć koszty i skrócić czas wprowadzania produktu na rynek. W tym celu kluczowe jest zastosowanie realistycznych, skorelowanych z klientem harmonogramów testów.

Data: 07.10.2021    godzina: 14:00   Prezenterzy: Marouf Dwaikat, Ralf Leis, Marcos Barral, Swen Vandenberk, Safak Has

#6   Use test data to perform load data prediction and optimize the design

Podczas tego spotkania pokazane zostanie, jak skrócić czas trwania kampanii testowej poprzez praktyczne wykorzystanie modeli symulacyjnych.

Data: 12.10.2021    godzina: 14:00   Prezenterzy: Marouf Dwaikat, Ralf Leis, Marcos Barral, Swen Vandenberk, Safak Has

#7   Predictive Maintenance, Condition Monitoring and failure prediction

W tej sesji zostanie omówione, jak wykorzystać prognostyczne metody, które są stosowane do ilościowego określania pozostałego użytecznego okresu użytkowania (RUL) komponentów, podsystemów i maszyn w określonych warunkach rzeczywistego użytkowania – zamiast określania ostatecznego okresu użytkowania na podstawie statystycznej średniej.

Data: 14.10.2021    godzina: 14:00   Prezenterzy: Marouf Dwaikat, Ralf Leis, Marcos Barral, Swen Vandenberk, Safak Has

Powiązane tematy