Aktualności

Przejęcie Endevco przez PCB Piezotronics

endevco PCB

Spółka EC TEST Systems Sp. z o.o. wyłącznym przedstawicielem Endevco na terenie Polski.

Firma PCB Piezotronics (MTS Systems Corporation) 5 sierpnia 2019 roku zawarła umowę z Meggitt PLC na zakup aktywów firmy Endevco. Przejęcie to znacznie rozszerza portfolio produktów PCB, szczególnie na rynku motoryzacyjnym, lotniczym i wojskowym. Jesteśmy przekonani, że połączenie firm PCB i Endevco pozwoli nam dostarczać szeroką ofertę produktów największych liderów w branży.
Połączenie innowacji Endevco ze światowym standardem programu Total Customer Satisfaction TCS (Całkowita Satysfakcja Klienta) PCB Piezotronics stwarza nam możliwość dostarczania produktów i usług, które nie mają sobie równych na rynku czujników.
Firma Endevco, założona w 1947 r. jest pionierem w dziedzinie wysokiej jakości czujników testowych i pomiarowych w szczególności MEMS, wykorzystywanych przede wszystkim do testowania nowych produktów.
Strategiczne przejęcie linii produktów łączy dwie kultowe marki na rynku czujników testowych i pomiarowych, PCB i Endevco, oraz dodatkowo wzmacnia długoterminową strategię wzrostu MTS i wiodącą pozycję na rynku w naszych podstawowych obszarach działalności.
PCB przenosi produkcję linii produktów Endevco z obecnych zakładów w Irvine w Kalifornii i Xiamen w Chinach do zakładu PCBNC w Halifax w Północnej Karolinie i planuje zakończyć ten proces do końca 2020 roku.
Oczekuje się, że przejęcie to stworzy ogromne możliwości przyspieszonego rozwoju rynku czujników od roku 2020.