Artykuł

Wykorzystanie kamer termowizyjnych FLIR A50/A70 do monitorowania maszyn

a a news
logo teledyne flir 300x74 - Wykorzystanie kamer termowizyjnych FLIR A50/A70 do monitorowania maszyn
Monitorowanie maszyn za pomocą kamer termowizyjnych wykonywane jest, aby zapobiegać awariom i nieplanowanym przestojom w produkcji, zanim do nich dojdzie. Od wielu lat ekipy konserwujące używają ręcznych kamer termowizyjnych do badania maszyn pod kątem oznak zużycia i do zbierania danych dotyczących temperatury, przydatnych do oceny stanu urządzenia. Sprawdzają oni komponenty mechaniczne, takie jak silniki, łożyska, pompy i sprzęgła szukając „gorących punktów”, które mogą wskazywać na przyszły punkt awarii. Ponadto kontrola termiczna kabli, paneli sterowania i innych elementów elektrycznych może szybko ujawnić problemy, takie jak luźne przewody lub skorodowane zaciski.
a50 a70 machines spotlight - Wykorzystanie kamer termowizyjnych FLIR A50/A70 do monitorowania maszyn
Dodanie ciągłego monitoringu za pomocą kamery termowizyjnej FLIR A50/A70 stanowi doskonałe uzupełnienie tych programów inspekcyjnych. Systemy są stale obserwowane przez kamery termowizyjne, które oferują natychmiastową analizę i alarmy lub są zintegrowane z istniejącym oprogramowaniem sieciowym.
a50 a70 news4 1024x385 - Wykorzystanie kamer termowizyjnych FLIR A50/A70 do monitorowania maszyn
Obrazowanie termiczne pomaga wcześnie wykryć problemy, zanim dojdzie do kosztownych awarii
Kamera termowizyjna FLIR A50/A70 dostarcza informacje niezbędne do przewidywania i zrozumienia, kiedy sprzęt zużywa się zbyt szybko, co pomaga zaplanować jego konserwację lub wymianę. Zmiany temperatury wskazują na zużycie, zanim pojawią się inne problemy, takie jak zmniejszona funkcjonalność czy awaria.
A50 A70 - Wykorzystanie kamer termowizyjnych FLIR A50/A70 do monitorowania maszyn
A50 A70 300x300 - Wykorzystanie kamer termowizyjnych FLIR A50/A70 do monitorowania maszyn

Kamera termowizyjna FLIR A50/A70 - Smart Sensor Camera

Kompaktowa, inteligentna kamera termowizyjna

 

...
Dowiedz się więcej
Kamera termowizyjna FLIR A70
Dzięki rozdzielczości termicznej pikseli do 640×480, zakresowi temperatur do 1000°C i dokładności pomiaru ± 2%, kamery termowizyjne FLIR A50 / A70 zapewniają ciągły monitoring temperatury maszyn na najwyższym poziomie.

Kamery FLIR A50/A70 w konfiguracji Smart Sensor oferują uproszczone, wbudowane narzędzia do pomiaru temperatury, które mogą wyzwalać alarmy i przekazywać dane do sieci przemysłowych. Dzięki niewielkim wymiarom (107 × 67 × 57 mm) i obudowie o stopniu szczelności IP66, można je z powodzeniem zainstalować w ciasnych przestrzeniach, bez względu na warunki otoczenia pracy (pył, brud, deszcz).

Bibliografia:  www.flir.com

Powiązane tematy