logo TeraSense  pl

Firma TeraSense opracowała i opatentowała przełomową technologię tworzenia systemów obrazowania półprzewodnikowego nowej generacji dla zakresów częstotliwości Teraherc (THz) i sub-THz. Urządzenia TeraSense wypełniają lukę 0,1 – 1,0 THz, jako że wykorzystanie tego konkretnego pasma częstotliwości wzbudza coraz większe zainteresowanie, ponieważ otwiera to daleko idące możliwości tworzenia najnowocześniejszych rozwiązań wizualizacyjnych w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na wyrafinowane, a jednocześnie efektywne kosztowo przyrządy. Ze względu na nieszkodliwy i wszechstronny charakter, istnieje cała gama praktycznych zastosowań technologii obrazowania THz, które mają zostać zrealizowane, od nieniszczącej kontroli jakości produktów przemysłowych w produkcji i rolnictwie po nieinwazyjną diagnostykę medyczną i badania bezpieczeństwa. Wykorzystanie urządzeń THz niewątpliwie rozpowszechni się w najbliższym czasie, ponieważ ta innowacyjna technologia zajmie wkrótce należne miejsce w wielu dziedzinach naszego życia.

www.terasense.com

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Show sidebar
Pokaż Wszystko
terasense-group-inc
Linear Tera
Close

Kamera terahercowa Linear Tera-1024

Detektory są produkowane z heterostrukturą GaAs o wysokiej mobilności w standardowym cyklu półprzewodnikowym z wykorzystaniem konwencjonalnej litografii optycznej

terasense-group-inc
Tera
Close

Kamera terahercowa Tera-1024

Pierwsza kamera obrazująca w dziedzinie czasu i częstotliwości

terasense-group-inc
tera
Close

Kamera terahercowa Tera-256

Pierwsza kamera obrazująca w dziedzinie czasu i częstotliwości

terasense-group-inc
Tera
Close

Kamera terahercowa Tera-4096

Pierwsza kamera obrazująca w dziedzinie czasu i częstotliwości

terasense-group-inc
plyty holograficzne  produkt
Close

Terahercowe płyty holograficzne

Innowacyjny typ elementu optycznego

Komponenty te pozwalają na stworzenie predefiniowanego profilu wiązki wymaganego dla określonej płaszczyzny obrazu.
terasense-group-inc
zrodla
Close

Źródła terahercowe

Seria TeraSense źródeł promieniowania terahercowego (diody IMPATT ) to silikonowe diody z podwójnym dryfem z obszarem przejścia 0,6 um, zamontowane na miedzianym radiatorze.

Warstwy w diodach z podwójnym dryfem to: obszar-(p+) o silnym domieszkowaniu, umiarkowanie domieszkowany obszar p, umiarkowanie domieszkowany obszar-n oraz silnie domieszkowany obszar (n+). Obszar (p+)- i obszar (n+) pozwalają na tworzenie omowych styków elektrycznych do obwodu zewnętrznego. Urządzenie opiera się na ujemnej rezystancji w celu wygenerowania i podtrzymania oscylacji.