Seminaria i webinaria, Wydarzenia

Jak obserwować i analizować proces spawania z wykorzystaniem oświetlenia laserowego?

webinar Cavitar spawanie Jak obserwowac i analizowac - Jak obserwować i analizować proces spawania z wykorzystaniem oświetlenia laserowego?
Data
Czwartek, 21 Września 2023
Czas
10:00 Europe/Warsaw

Czy spawanie może być bardziej efektywne i bezpieczne? Czy wiesz, że istnieje rewolucyjny sposób, w jaki możemy obserwować procesy spawania, jakby były zimne?

Cavitar Welding Camera www - Jak obserwować i analizować proces spawania z wykorzystaniem oświetlenia laserowego?
Cavitar Welding Camera www 300x300 - Jak obserwować i analizować proces spawania z wykorzystaniem oświetlenia laserowego?

Kamera spawalnicza Cavitar C400

Kompaktowa kamera spawalnicza czwartej generacji

...
Dowiedz się więcej

Zapisz się na bezpłatny webinar, prowadzony przez Radosława Pilarskiego, Specjalistę ds. Kamer Szybkich, podczas którego dowiesz się, jakie wyzwania stawia przed nami spawanie w dzisiejszych czasach. Pomimo wielu postępów w tej dziedzinie, pozostaje problem promieniowania optycznego, który utrudnia obserwację procesów spawania i może prowadzić do jego niskiej efektywności.

Dzięki oświetleniu laserowemu firmy Cavitar, możliwe jest „wygaszenie” promieniowania poprzez eliminację światła termicznego z obiektu. Można zatem obserwować proces tak, jakby był zimny.

Metoda ta umożliwia profesjonalistom przeprowadzanie częstszych pomiarów prewencyjnych, pozwalających na wykrycie pierwszych symptomów zbliżającej się awarii elektrycznej/ mechanicznej, która może prowadzić do utraty energii lub co gorsza, przestoju krytycznych systemów.

Metoda ta umożliwia profesjonalistom przeprowadzanie częstszych pomiarów prewencyjnych, pozwalających na wykrycie pierwszych symptomów zbliżającej się awarii elektrycznej/ mechanicznej, która może prowadzić do utraty energii lub co gorsza, przestoju krytycznych systemów.

Cavitar oferuje unikalne rozwiązanie oświetlenia laserem diodowym do precyzyjnego i ciągłego monitorowania procesów przemysłowych w czasie rzeczywistym, poprawiając jakość, produktywność i bezpieczeństwo procesu.

W połączeniu z kamerami szybkim Phantom, oświetlenie laserowe umożliwia niespotykane dotychczas spojrzenie na procesy spawalnicze dla celów badawczych i rozwojowych.

webinar Cavitar spawanie3 - Jak obserwować i analizować proces spawania z wykorzystaniem oświetlenia laserowego?

Obserwacja procesu spawania

zobacz więcej

Zapisz się na bezpłatny webinar, prowadzony przez Radosława Pilarskiego, Specjalistę ds. Kamer Szybkich, w trakcie którego:

 1. Poznasz zasadę działania diodowego oświetlenia laserowego
 2. Zobaczysz proces spawania, jak nigdy wcześniej
 3. Dowiesz się jak możesz monitorować spawanie w czasie rzeczywistym
 • Oświetlenie laserowe Cavilux – zasada działania
 • Kamery spawalnicze Cavitar – prosty sposób na obserwację spawania
 • Lasery Cavilux oraz kamery Phantom do ultraszybkich rejestracji
 • Przykłady rejestracji
 • Dyskusja

 • Radosław Pilarski  [Specjalista ds. Kamer Szybkich]

  Pobierz nagranie

  Bezpłatny udział
  w webinarium
  Spotkania online
  w języku polskim
  Bezpłatne materiały
  dla uczestników

  Powiązane tematy