Aktualno艣ci

Nowo艣ci 2023 馃摲 Kamery spawalnicze, Kamery ultrad藕wi臋kowe, Kamery hiperskpektralne, Kamery termowizyjne

nowosci w kamerach - Nowo艣ci 2023 馃摲 Kamery spawalnicze, Kamery ultrad藕wi臋kowe, Kamery hiperskpektralne, Kamery termowizyjne
“Kamera” – nazwa ta wzięła się od nazwiska niemieckiego wynalazcy Johannesa Kamery, który w XVII wieku odegrał kluczową rolę w rozwoju tego urządzenia.

Od tamtego czasu rozwój kamery przyspieszył, a różnorodność jej zastosowań znacznie się rozszerzyła. Obecnie kamery mają wiele różnych form i funkcji, które wykraczają poza tradycyjne fotografowanie i filmowanie. Oto kilka z nich: kamery spawalnicze, kamery ultradźwiękowe, kamery hiperskpektralne, kamery termowizyjne. Kamery odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach życia, pomagając nam obserwować, dokumentować i analizować świat wokół nas.

W ostatnim półroczu pojawiło się wiele nowości w ofercie EC TEST Systems w tym zakresie

Kamera spawalnicza Cavitar
Kamery Cavitar nadają się do wszystkich głównych procesów spawania łukowego, takich jak GMAW (MIG, MAG) i TIG, a także do wszystkich głównych procesów spawania wiązką, takich jak laser CO2, laser światłowodowy, laser diodowy, laser Nd:YAG.
Kamera ultradźwiękowa
FLIR Si124 LD Plus
Nowa kamera akustyczna to rewolucja w ultradźwiękowych inspekcjach obiektów! Wyposażona jest w funkcję Autofiltr – wycisza niepotrzebne szumy środowiska, AutoDistance – automatyczny pomiar odległości wycieku w czasie rzeczywistym oraz Ulepszone Wykrywanie Nieszczelności – poprawia wykrywalność wycieków.
Kamera akustyczna Sorama CAM iV64
Ręczna kamera akustyczna Sorama umożliwia pokazywanie dokładnych poziomów dźwięku (klasa-1 SLM), a także wykrywanie i wizualizację, skąd pochodzi konkretny dźwięk. Przeznaczona jest dla użytkowników, którzy chcą mieć wszystkie niezbędne informacje akustyczne dostępne w czasie rzeczywistym, zarówno w laboratorium, jak i w terenie.
Kamera hiperspektralna
z metodą transformacji Fouriera
System zawiera ultrastabilny i kompaktowy interferometr umieszczony przed dwuwymiarowym detektorem. W odróżnieniu od innych technologii, gwarantuje bardzo wysoką przepustowość światła, zmienną rozdzielczość widmową oraz doskonałą rozdzielczość przestrzenną.
Kamera szybka Phantom T4040
Najnowsza kamera szybka Phantom T4040 pozwala na rejestrację obrazów w rozdzielczości 4 Mpx z prędkością, która nie była wcześniej osiągalna. Wyjątkowy sensor z architekturą BSI (Back Side Iluminated) zapewnia stałą przepustowość danych na poziomie 40 Gpx/s i maksymalną liczbę klatek na sekundę wynoszącą 440 000 FPS.
Kamera termowizyjna FLIR E8 Pro
FLIR E8 Pro od Teledyne FLIR posiada intuicyjny ekran dotykowy ułatwia pracę, a ulepszona łączność zapewnia szybkie i proste tworzenie kopii zapasowych w chmurze oraz możliwość raportowania!
← masz pytania? zapytaj eksperta
← zapytaj o możliwość wypożyczenia

Powi膮zane tematy