Aktualności, Artykuł

Czym jest podczerwień?

Czym jest podczerwień
Zwykle nasz wzrok ogranicza się do bardzo małej części widma elektromagnetycznego. Energia cieplna to znacznie dłuższe fale, niż światło widzialne.

Tak długie, że ludzkie oko nawet ich nie widzi, tak samo jak fal radiowych.

Dzięki obrazowaniu termowizyjnemu część widma, które postrzegamy, jest radykalnie poszerzona, pomagając nam „widzieć” i „mierzyć” energię cieplną emitowaną przez różne obiekty.

W przeciwieństwie do światła widzialnego, w świecie podczerwieni wszystko o temperaturze powyżej zera bezwzględnego emituje ciepło. Nawet bardzo zimne przedmioty, takie jak kostki lodu, emitują podczerwień. A światło widzialne nie wpływa na świat termiczny, dzięki czemu możesz widzieć równie dobrze w mocno oświetlonych i całkowicie ciemnych środowiskach.

Im wyższa temperatura obiektu, tym większe promieniowanie podczerwone. Podczerwień pozwala nam zobaczyć to, czego nasze oczy nie mogą.

Kamery termowizyjne na podczerwień wytwarzają obrazy niewidzialnego promieniowania podczerwonego lub „cieplnego” i zapewniają precyzyjne bezdotykowe możliwości pomiaru temperatury. Prawie wszystko nagrzewa się, zanim ulegnie awarii, dzięki czemu kamery termowizyjne są niezwykle opłacalnymi, cennymi narzędziami diagnostycznymi w wielu różnych zastosowaniach.

A ponieważ przemysł dąży do poprawy wydajności produkcji, zarządzania energią, poprawy jakości produktów i zwiększenia bezpieczeństwa pracowników, stale pojawiają się nowe zastosowania kamer na podczerwień.

logo teledyne flir 300x74 - Czym jest podczerwień?
Firma Teledyne FLIR LLC jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku komercyjnych zastosowań podczerwieni.

Systemy do wykrywania wycieków gazów (9)

Oprogramowanie termowizyjne (12)

Multimetry (22)

Kamery termowizyjne (60)

Powiązane tematy