Aktualności

Dlaczego warto zdecydować się na FLIR Cx5?

FLIR Cx5 - Dlaczego warto zdecydować się na FLIR Cx5?

OTO PIĘĆ DOBRYCH POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA FLIR CX5.

Cx5 - Dlaczego warto zdecydować się na FLIR Cx5?
Cx5 300x300 - Dlaczego warto zdecydować się na FLIR Cx5?

Kamera termowizyjna FLIR Cx5

Certyfikowane urządzenie przeznaczone do użytku w środowiskach zagroż...

Dowiedz się więcej

Kamera termowizyjna FLIR Cx5  jest certyfikowanym urządzeniem przeznaczonym do użytku w środowiskach zagrożonych wybuchem. Eliminuje potrzebę uzyskania pozwoleń na pracę w warunkach występowania różnego rodzaju gazów, pyłów czy oparów, jednocześnie zapewniając szybkie i łatwe pomiary. Dzięki funkcji FLIR MSX® oraz prostej i intuicyjnej obsłudze, Cx5 może pomóc w szybkiej identyfikacji potencjalnych problemów i poprawie wydajności zakładu. Interfejs z ekranem dotykowym o przekątnej 3,5 cala jest prosty w obsłudze, a rozdzielczość termiczna 160 × 120 zapewnia dokładny pomiar temperatury obiektów. Wbudowana usługa chmury FLIR Ignite™ zapewnia bezpośredni transfer danych, przechowywanie i tworzenie kopii zapasowych, dzięki czemu obrazy są zawsze dostępne i bezpiecznie przechowywane na wszystkich Twoich urządzeniach. Z kamerą FLIR Cx5 w swojej skrzynce narzędziowej zawsze będziesz gotowy do zbadania sprzętu mechanicznego i elektrycznego w swoim zakładzie produkcyjnym.

1.BEZPIECZNA PRACA

Środowiska potencjalnie wybuchowe, takie jak zakłady naftowe i gazowe lub zakłady chemiczne, muszą być chronione przed źródłami zapłonu. Urządzenia elektroniczne mogą być źródłem zapłonu, dlatego – gdy są używane w niebezpiecznych środowiskach pracy – muszą być zgodne z przepisami zawartymi w dyrektywie ATEX lub podobnymi przepisami (np. UKEX i IECEx). Kamera FLIR Cx5 jest zamontowana w wytrzymałej obudowie, zapobiegającej przedostawaniu się potencjalnego zapłonu do atmosfery. Pozwala to użytkownikom na bezpieczną pracę.

2. SZYBKA DECYZYJNOŚĆ

W niebezpiecznych środowiskach pracy osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu muszą szybko lokalizować problemy, aby zminimalizować czas spędzony na ewentualnych naprawach. FLIR Cx5 jest nie tylko wytrzymały i iskrobezpieczny, ale także kompaktowy i bardzo łatwy w obsłudze. Dzięki temu specjaliści od konserwacji zawsze mają pod ręką swoje kamery, szybko znajdują ukryte problemy i skracają czas diagnostyki.

3. KOMPAKTOWOŚĆ I GOTOWOŚĆ DO PRACY

Kamera FLIR Cx5 ma wszystkie cechy, które pozwolą jej przetrwać najtrudniejszy dzień w pracy. Obudowa FLIR Cx5 została skonstruowana w taki sposób, aby móc pochłaniać energię od uderzeń. Dodatkowo, soczewkę kamery chroni specjalne okienko wykonane z germanu z powłoką antyrefleksyjną. Na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 3,5 cala, który jednocześnie jest ekranem dotykowym, umieszczono szkło pancerne. Zestaw uzupełnia wytrzymała smycz, którą możesz wygodnie zdjąć w bezpiecznym miejscu, aby komfortowo ładować urządzenie czy przetransferować dane.

4. PRZYSTĘPNA CENA I ZGODNOŚĆ Z ATEX

Kamery zgodne z przepisami dyrektywy ATEX, takie jak kamery do obrazowania gazowego, są zazwyczaj lokowane w wyższym przedziale cenowym. To sprawia, że ​​są one dostępne w ograniczonym zakresie dla większej liczby pracowników. Prośba o takie urządzenie zazwyczaj wiążę się z pomocą z zewnątrz lub przynajmniej długimi procedurami aplikacyjnymi i mnóstwem papierkowej roboty. Dzięki FLIR Cx5 firmy mogą łatwo wyposażyć swoje zespoły w przystępną cenowo kamerę termowizyjną zgodną z normą ATEX, która umożliwia regularne sprawdzanie zasobów.

5. JAKOŚĆ FLIR

FLIR Cx5 to solidna, kieszonkowa kamera z jakością obrazu termowizyjnego, znaną dla produktów marki FLIR.  Urządzenie jest wyposażone w czujnik termowizyjny FLIR Lepton® i opatentowaną przez FLIR technologię MSX®, która uwydatnia widoczność szczegółów obiektów na obrazach termowizyjnych. Daje to wyraźny obraz termiczny, umożliwiając operatorom natychmiastowe zlokalizowanie problemów niewidocznych gołym okiem. Ponadto FLIR Cx5 jest kompatybilny z FLIR Ignite, bezpiecznym rozwiązaniem do przechowywania w chmurze, które umożliwia użytkownikom bezpośrednie przesyłanie, edycję, organizowanie i udostępnianie zdjęć. Dodatkowo pozwala na współpracę z FLIR Thermal Studio, umożliwiając im dostrajanie obrazów i tworzenie profesjonalnych raportów.

Jeżeli jesteś zainteresowany

Powiązane tematy