Aktualności

Innowacyjne rozwiązanie do wykrywania osób potencjalnie zarażonych COVID-19, oparte na bardzo szczegółowej ocenie obrazu temperatury

FebriSun

Jest to łatwy do skonfigurowania system monitorowania z bezkontaktową metodą pomiaru, który można zainstalować w miejscach publicznych lub w strefie wejściowej firmy. FebriScan składa się z trzech elementów: inteligentnej kamery termowizyjnej, ciała doskonale czarnego o wysokiej precyzji i specjalnie opracowanej aplikacji FeverScreening. Współpraca tych trzech elementów zapewnia rejestrowanie temperatury ciała z najwyższą dokładnością, w pełni autmatycznie i bezstykowo. System cechuje prosta instalacja, szybki proces pomiarowy, zastosowanie niezależne od lokalizacji. Graficzna reprezentacja wyniku pojawi się na ekranie w formie czerwonego lub zielonego koloru. Kolor czerwony oznacza podejrzenie gorączki, kolor zielony oznacza brak przekroczenia temperatury.

Jak działa system FebriScan?
Pomiar wykonywany jest w zgodzie ze standardem IEC. Kamera termowizyjna skierowana jest na wyokości twarz osoby. Ogromna zaleta FebriScan: temperatura jest mierzona w najcieplejszym punkcie na twarzy, czyli w wewnętrznym kącie powieki oka, który pokazuje rzeczywistą temperaturę ciała. Następnie, we współpracy z  precyzyjnym ciałem czarnym aplikacja FeverScreening weryfikuje wynik detekcji. Tylko w ten sposób można dokładnie określić temperaturę ciała.
Ważne: Aby otrzymać poprawne wyniki, należy zdjąć okulary podczas testu.                   więcej >>