Aktualności

Jak laserowy pomiar drgań wykonany wibrometrem laserowym Polytec pomaga w badaniach i rozwoju nowych produktów?

MSA
Obrazowanie propagacji drgań efektów działania fali akustycznej w małych i delikatnych strukturach to nie lada wyzwanie.
Dzięki wibrometrom laserowym Polytec w sposób bezdotykowy możliwe jest analizowanie wibracji i dynamiki strukturalnej.
Bez trudu badania można wykonać na żywych organizmach lub organach ludzkich. Twórcy komponentów elektronicznych, takich jak MEMS już od wielu lat optymalizują swoje produkty za pomocą pomiaru światła odbitego. Ogromną zaletą w takich przypadkach jest fakt, że używając wiązki lasera do pomiarów drgań nie wprowadzamy dodatkowej masy, która mogłaby zmienić częstotliwości rezonansowe mikrostruktury.
Perfekcyjne moduły dopplerowskie stosowane w interferometrach Polytec pozwalają na pomiary w szerokim zakresie częstotliwości od 0Hz aż do GHz.
Ponadto wibrometry laserowe Polytec skupiają się na drobnych szczegółach, mierząc także kształty w celu walidacji modelu 3D, oceniając charakterystykę ugięć wraz ze zmianą częstotliwości wzbudzającej. Wibrometry Polytec znajdują zastosowania w badaniach i diagnostyce, przy określaniu częstotliwości rezonansowej, odpowiedzi impulsowej i współczynnika Q.
Nieważne, czy coś jest duże, czy małe – wibrometry Polytec to mierzą!
Skontaktuj się z ekspertem EC TEST Systems w sprawie usług testowych, wsparcia i wynajmu ↓

Jeżeli jesteś zainteresowany

logo polytec kopia 300x106 - Jak laserowy pomiar drgań wykonany wibrometrem laserowym Polytec pomaga w badaniach i rozwoju nowych produktów?
wibrometry laserowe do bezstykowego pomiaru drgań i przemieszczeń

Wibrometry pełno-polowe (3)

Wibrometry laserowe jednopunktowe (5)

Wibrometry do zastosowań specjalnych (3)

Wibrometry do pomiarów mikrostruktur (2)

Powiązane tematy