Aktualności

LMS RAYNOISE – OPROGRAMOWANIE DO PROJEKTOWANIA AKUSTYKI WNĘTRZ I SYSTEMÓW NAGŁAŚNIANIA

RAYNOISE PIS

Firma EC Test Systems ma przyjemność przedstawić Państwu oprogramowanie pozwalające na modelowanie oraz optymalizację warunków akustycznych danego pomieszczenia jeszcze na etapie jego projektowania.

Projekt architektoniczny to połączenie estetyki z funkcjonalnością. Ale w jaki sposób można zagwarantować, że ludzie w projektowanym pomieszczeniu będą mogli porozumiewać się w sposób komfortowy? Jak możemy być pewni, że komfort mieszkania nie ucierpi poprzez hałas komunikacyjny? Czy publiczność w kinach, teatrach i w salach koncertowych będzie zdumiona wyśmienitą jakością dźwięku czy też zszokowana występowaniem echa czy innych niepożądanych zjawisk akustycznych zakłócających odbiór dźwięku?

LMS RAYNOISE jest narzędziem do projektowania oraz analiz akustycznych dla architektów i akustyków. Bazuje on na metodach geometrycznych, w szczególności metodzie ostrosłupów modelując badane wnętrze 3D. Prognozuje rozchodzenie się dźwięku w pomieszczeniach uwzględniając zastosowane źródła dźwięku. Automatycznie uwzględnia wielokrotne odbicia z różnych powierzchni uwzględniając ich współczynniki pochłaniania. Wyniki modelowania mogą być pokazane na szereg sposobów: od widm tercjowych i echogramów do kolorowych map SPL. Ma również możliwość odsłuchania jak dane wystąpienie będzie brzmiało w dowolnym miejscu audytorium dzięki obu usznemu odsłuchowi.

Kliknij tutuj żeby użyskać więcej informacji.