Aktualności

NOWA, KOMPAKTOWA KAMERA TERMOWIZYJNA Z DETEKTOREM 120X120 PIKSELI DEDYKOWANA BUDOWNICTWU I POMIAROM ELEKTRYCZNYM

i s

Partner firmy EC Test Systems, światowy lider w podczerwieni – firma FLIR Systems do swojej oferty wprowadziła nową kamerę termowizyjną FLIR i7 – urządzenie specjalnie dedykowane budownictwu, w cenie poniżej 3000 €. Nowa FLIR i7 oferuje rozdzielczość 120×120 (14 400) pikseli, obiektyw 25°Ă—25° i dokładność ±2°. Pozwala to na szybką detekcję braku izolacji, problemów elektrycznych, wycieków cieplnych oraz innych problemów z zakresu budownictwa i energetyki.

Rosnące ceny energii oraz nowe regulacje energetyczne w Unii Europejskiej zwiększają zapotrzebowanie na przystępne urządzenia pozwalające na szybką diagnostykę strat ciepła. Wykorzystanie kamery termowizyjnej lub połączenie jej z innymi systemami pomiarowymi pozwala na wykrycie w nieinwazyjny sposób miejsc, które wymagają szczególnej uwagi.

FLIR Systems odpowiedział na te wymagania wprowadzając w maju 2008 roku kompaktową i lekką kamerę FLIR i5 w przystępnej cenie. Wraz z FLIR i7 wykonano kolejny krok w kierunku obniżenia kosztów kamer termowizyjnych jakie można wykorzystać w problematyce budynków.

Kamera FLIR i7 posiada masę 340 g, duży 2,8” (71 mm) monitor LCD o wysokiej rozdzielczości i intuicyjne menu. Bateria pozwala na 4 godziny pracy a zastosowana optyka nie wymaga ustawiania ostrości obrazu. Wszystko to razem tworzy idealne rozwiązanie również dla początkujących operatorów termowizji. Trzy funkcje pomiarowe dostępne w kamerze to: punkt pomiarowy (w centrum obrazu), obszar (minimum/maksimum) oraz izoterma (powyżej/poniżej). Obrazy (termogramy) prezentowane mogą by w trzech paletach: żelaza, tęczy oraz czarno-białej.

Transfer obrazów do komputera możliwy jest poprzez kabel USB lub przy użyciu karty pamięci MicroSD. W odróżnieniu od unikatowych formatów plików, FLIR stosuje opatentowany format JPEG, w którym nagrywane są termogramy w kamerze FLIR i7. Pozwala to na analizę danych temperaturowych w programie FLIR QuickReport™(dostarczany z kamerą). Pomiarowy JPEG umożliwia przekazywanie danych przez Internet (e-mail), jako załącznik lub dokument MS Word bez konieczności wstępnej obróbki w specjalistycznym programie i/lub bez konwersji pliku do powszechnie używanego formatu.

Obudowa FLIR i7 spełnia wymagania IP43 oraz 25G w zakresie udaru i 2G w zakresie wibracji zapewniając wysoki komfort pracy.

W cenie kamery FLIR i7 (2995 €) zawarte są:

  • karta pamięci MicroSD (512MB),
  • adapter miniSD,
  • wielokrotnego naładowania bateria Li-Ion,
  • zasilacz sieciowy,
  • program QuickReport™,
  • kabel USB mini-B,
  • wbudowana osłona na obiektyw,
  • pasek na rękę,
  • opakowanie transportowe.