Aktualności

INTERAKTYWNE SZKOLENIE Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI DRGAŃ MASZYN I URZĄDZEŃ

na strone

Parner naszej firmy – firma Mobius w swojej ofercie posiada interaktywne szkolenie z zakresu diagnostyki drgań maszyn i urządzeń – oprogramowanie iLearnInteractive. Oprogramowanie jest w formie interaktywnej prezentacji i dostarczane na jednej płycie CD.

Użytkownik może samodzielnie dokonywać pomiarów lub użyć oprogramowania wykonującego odpowiednie analizy. Obszerne opisy zawierają informacje jak w jaki sposób przeprowadzać pomiary, jak analizować dane oraz jakie uszkodzenia występują na badanej maszynie. Oprogramowanie skupia się na analizach wibracji począwszy od podstaw teoretycznych drgań i kształtów fali, przez akwizycję danych pomiarowych i obróbkę sygnału aż do samodzielnej diagnostyki uszkodzonej maszyny.

Szkolenie rozpoczyna się od solidnych podstaw analizy sygnałów i jest prowadzone krok po kroku. Wbudowane samouczki pozwalają na zapoznanie się z materiałem dotyczącym uśredniania, tworzenia okien czasowych, zjawiska aliasingu, podstaw analizy sygnałów czy próbkowania. Animacje pozwalają na głębsze zrozumienia tematu. Oprogramowanie zawiera w sobie tzw. „wirtualne stanowisko” oraz 50 „wirtualnych maszyn i urządzeń”. Jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy usiąść i wysłuchać narracji przeprowadzanych w języku angielskim. Większość slajdów posiada różne formy interakcji z użytkownikiem czyniąc naukę ciekawszą i wciągającą.

Aby mieć pewność, że użytkownik poznał podstawy analizy drgań, ma on możliwość korzystania z wielu symulacji zachowań maszyn. Oprogramowanie posiada również bazę prawdziwych danych pomiarowych z autentycznych urządzeń. Zamiast studiować statyczne ilustracje przebiegu widma reprezentującego np. niewyważenie czy uszkodzenie łożyska, oprogramowanie pozwala na pracę z sygnałem. Przykład: zaznaczając tylko interesujące nas widmo drgań (obsługiwane są wszystkie rodzaje oprogramowań do analizy drgań), program wykona jego analizę. Podpowie również jakie problemy mogą występować z diagnozowaną maszyną (np. uszkodzenie bieżni wewnętrznej, łożyska) wraz z pełnym objaśnieniem. Istnieje możliwość zbudowania modelu badanej maszyny dla uzyskania większej dokładności i wyników i ich weryfikacji oraz wysłuchania zarejestrowanego sygnału!

Aby sprawdzić postępy w nauce iLearnInteractive proponuje interaktywne quizy na koniec każdego etapu. Po zdaniu wszystkich etapów uczeń zostaje wyróżniony specjalnym certyfikatem.

  • Szkolenie: 7,5 godziny narracji, 400 pytań testowych, ponad 1800 slajdów
  • Przypadki historyczne: dane historyczne oraz faktyczne uszkodzenia tworzone na 50 wirtualnych maszynach
  • Ponad 1000 osób przeszkolonych w ponad 60 krajach
  • Języki: Angielski, Hiszpański
  • Pierwsza wersja na rynku we wrześniu 2000 roku
  • Ponad 600 MB danych z pomiarów drgań, animacji i innych materiałów
  • Współpraca z systemem Windows 95, 98, ME, NT, 2000 i XP