Aktualności

RLV-5500 WIBROMETR DO POMIARU DRGAŃ SKRĘTNYCH FIRMY POLYTEC

RLV  d

Wibrometr do pomiaru drgań skrętnych to zaawansowane urządzenie do bezkontaktowych, kątowych pomiarów prędkości i przemieszczenia wirujących maszyn i urządzeń, w tym wałów korbowych, wałów osiowych i kół pasowych. Kontrola drgań skrętnych układu napędowego jest krytyczna przy konstruowaniu pojazdów, generatorów mocy czy systemów napędów odrzutowych.

Dane z pomiarów wibracji elementów wirujących, wykorzystywane na wczesnych etapach opracowywania produktu, umożliwiają zwiększenie żywotności urządzenia poprzez zredukowanie hałasu i wibracji. Duża odległość od badanego elementu, którą można zachować podczas bezkontaktowego pomiaru, pozwala na precyzyjne pozycjonowanie wiązki laserowej, czyni pomiar szybki i bezpieczny oraz umożliwia wykonanie odczytu wielkości drgań w kilku punktach bez przerwania pracy maszyny.

Standardowe, kontaktowe czujniki pomiaru wibracji są podatne na zużycie oraz uszkodzenia. W przeciwieństwie do nich, wibrometr do pomiaru drgań skrętnych umożliwia pomiar całkowicie bezstykowy, może być zdalnie sterowany oraz eksploatowany w ciężkich warunkach środowiskowych. Inną jego zaletą jest możliwość pomiaru zmian kierunkowych, zmiany drgań skrętnych oraz zmiany wibracji w stosunku do pozycji spoczynkowej.

Wibrometr do pomiaru drgań skrętnych RLV-5500 korzysta z technik cyfrowego dekodowania, posiada zwiększony odstęp sygnału do szumu oraz zakres pomiarowy do 20 000 obrotów na minutę.

Głowica wibrometru jest najnowszego projektu, bardziej kompaktowa, niewielka na tyle aby można było się zbliżyć na pożądaną odległość do badanego obiektu. Zintegrowany system oczyszczania powietrza zabezpiecza elementy optyczne przed zanieczyszczeniami kurzem czy mgłą olejową.

Kliknij tutaj, aby pobrać ulotkę specyfikacyjną w formacie pdf.