Aktualności

BEZPRZEWODOWA TRANSMISJA SYGNAŁÓW PRZY UŻYCIU TELEMETRYCZNYCH SYSTEMÓW KMT- KRAUS MESSTECHNIK

na www m

Firma EC Test Systems przedstawia swojego nowego partnera, producenta zaawansowanych systemów telemetrycznych: firmę KMT- Kraus Messtechnik.

KMT- Kraus Messtechnik zostałą założona w 1979 roku w Niemczech, w Monachium. Początkowo specjalizowała się w projektowaniu i produkcji urządzeń optycznych dla dysków magnetycznych IBM. W 1980 roku KMT zaczęło pracować nad mobilnymi systemami akwizycji danych i jako pierwsi zaprojektowali enkoder PCM z możliwością zapisu na taśmie oraz opcją telemetrii.

Od 1990 roku firma specjalizuje się w produkcji niewielkich rozmiarów systemów telemetrycznych, rejestratorów, kondycjonerów sygnałów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Dzisiaj, firma KMT ze swoim wieloletnim doświadczeniem, jest liderem w dziedzinie systemów telemetrycznych. Jej produkty przeznaczone są do akwizycji, przekazywania i przechowywania danych pochodzących z analizy obciążeń, momentu obrotowego, wibracji, siły, przemieszczenia, temperatury i przepływu. Systemy mogą być stosowane również w warunkach ekstremalnych. Systemy KMT są niewielkich rozmiarów co umożliwia ich zastosowanie w mobilnych aplikacjach.

System pomiarowy CT2 Mini

Niewielkich rozmiarów, dwukanałowy system telemetryczny z możliwością bezpośredniego podłączenia czujników.

CT2 jest miniaturowym, dwukanałowym systemem telemetrycznym. System jest łatwy w montażu również na elementach pozostających w ruchu. Umożliwia bezkontaktową transmisję takich danych jak: ciśnienie, siła, temperatura, przyspieszenie czy napięcie. System CT2 może być stosowany w aplikacjach monitoringu mostów czy budynków umożliwiając transmisję danych na duże odległości, całkowicie eliminując okablowanie.

Czujniki są całkowicie wodoodporne. Mierzone wartości przygotowane są w formacie analogowym a następnie transmitowane poprzez częstotliwości radiowe. Cztery różne częstotliwości nośne umożliwiają na jednoczesny pomiar i transmisję czterech wartości (np. z czterech kół badanego pojazdu).

Czujniki KMT mogą być podłączone do systemów opartych o tensometry w konfiguracji pełnego, pół lub ćwierćmostka, termopar typu K, czujników ICP oraz pojemnościowych. Zasięg transmisji między nadajnikiem i anteną odbiorczą sięga 250m (dla 10mW mocy nadawczej) lub do 5 km, z opcjonalnym wzmacniaczem mocy (250mW mocy nadawczej) i specjalną anteną.

Właściwości systemu CT2 mini:

  • 2 kanały, rozdzielczość 12 bitów, jednoczesne próbowanie wszystkich kanałów,
  • możliwość bezpośredniego podłączenia czujników ICP, termopar typu K, tensometrów,
  • +/- 5V wyjście analogowe po stronie odbiornika, (opcjonalny interfejs PCM),
  • przyspieszenie statyczne 100g we wszystkich kierunkach,
  • filtry antyaliasingowe,
  • wodoodporna obudowa przetwornika wykonana w standardzie IP65,
  • możliwość oddalenia nadajnika od odbiornika do 500 metrów (w zależności od rodzaju anteny),
  • pasmo sygnału: 2 x 0-375 Hz z nadajnika 40kbit.