Aktualności

PRZENOŚNY KALIBRATOR DRGAŃ MODAL SHOP – MODEL 9100D

MPO

Partner firmy EC Test Systems, producent wzbudników i kalibratorów drgań – firma Modal Shop przedstawia swój najnowszy produkt – przenośny kalibrator drgań 9100D, który jest następcą modelu 9100C.

Nowy, przenośny system kalibracyjny jest idealnym rozwiązaniem dla walidacji i kalibracji całego toru pomiarowego. Może być używany jako kalibrator czujników przyspieszenia, prędkości oraz sond zbliżeniowych w szerokim zakresie częstotliwości i amplitudy. Urządzenie jest małe, poręczne i stanowi całkowicie niezależne i samowystarczalne referencyjne źródło drgań, może być stosowane do sprawdzenia całego kanału pomiarowego. System kalibracyjny jest przenośny, dzięki umieszczeniu go w lekkie i wytrzymałej walizie. Posiada wbudowany, precyzyjny, kwarcowy akcelerometr referencyjny, stół wibracyjny zbudowany jest z wytrzymałych włókien węglowych. Praca w zamkniętej pętli pozwala na kalibrację drgań zakresie od 7 Hz do 10kHz co odróżnia go znacząco od konkurencyjnych przenośnych, terenowych systemów kalibracyjnych.

Model 9100D posiada zintegrowany generator sygnału sinusoidalnego, wzmacniacz, wzbudnik elektrodynamiczny, referencyjny akcelerometr zgodny z NIST oraz cyfrowy wyświetlacz. Wbudowany referencyjny akcelerometr kwarcowy PCB ICP zapewnia doskonałą stabilność podczas gdy budowa stołu wibracyjnego czyni go odpornym na zginanie. Model 9100D jest również dostępny w zestawie K9100D i dostarczany wraz z cyfrowym multimetrem, dodatkowymi adapterami montażowymi dla akcelerometrów oraz pliku typu Excell makro do tworzenia certyfikatów kalibracji.

Główne ceny:

  • Niewielkich rozmiarów, autonomiczny system kalibracji, idealny do pomiarów w terenie akcelerometrów, przetworników prędkości i sond zbliżeniowych,
  • Lekka, wytrzymałą waliza, w która jest opakowany system, zapewnia dużą mobilność i wytrzymałość,
  • Precyzyjny akcelerometr odniesienia zapewnia stabilność systemu,
  • Wytrzymała konstrukcja elementów wibrujących z kompozytu,
  • Zwiększona żywotność baterii i ulepszona ochrona całkowitego rozładowania,
  • Spełnia normy NIST dla testów przetworników w szerokim zakresie częstotliwości i amplitud.

Specyfikacja:

  • Zakres częstotliwości (dla obciążenia 100gram): 7 hZ do 10 kHz
  • Maksymalna amplituda (100Hz, bez obciążenia): 20 g pk (196 m/s2 pk)
  • Maksymalne obciążenie: 800 gram

Pobierz szczegółową specyfikację.