Aktualności

C-CHECKIR: MOBILNY SYSTEM DO BADAŃ NIENISZCZĄCYCH MATERIAŁÓW KOMPOZYTOWYCH

AT

Obsługa sprzętu System C-CheckIR jest intuicyjna nie wymaga specjalnego szkolenia. Kompletna głowica inspekcyjna systemu C-CheckIR zamontowana jest na lekkiej ramie nośnej. Aby element poddać kontroli wystarczy umieścić ją w odpowiednim miejscu na obiekcie. Inspekcja na powierzchni pionowej nie stanowi problemu gdyż rama systemu wyposażona jest w przyssawki. Operator musi wyłącznie nacisnąć przycisk, a system sam mocno przytwierdzi się do powierzchni.

System sterowany jest za pomocą poręcznego tabletu, posiadającego bardzo intuicyjny interfejs. Dla najbardziej rozpowszechnionych materiałów takich jak CRP czy GRP, system C-CheckIR wyposażony jest w zdefiniowane parametry inspekcyjne tak, że operator może rozpocząć pomiary od razu. Oczywiście, parametry te, można również bardzo łatwo dostosować do zaistniałych potrzeb.

Sam pomiar odbywa się w ciągu kilku sekund. Źródłem wzbudzenia w systemie C-CheckIR jest wzbudzenie termiczne kontrolowanego obiektu, podczas gdy kamera termowizyjna rejestruje sekwencję obrazów. Uzyskane dane są przetwarzane przez oprogramowanie, a operator w rezultacie uzyskuje obraz przedstawiający informacje na temat wewnętrznej struktury badanego materiału, gdzie typowe defekty takie jak rozwarstwienia, itp. mogą być łatwo zidentyfikowane i zlokalizowane.

Tego typu urządzenia dostępne obecnie na rynku zazwyczaj są zbudowane w dość skomplikowany sposób, a co za tym idzie – bardziej odpowiednie do pracy stacjonarnej. System C-CheckIR wręcz przeciwnie, posiada zwartą konstrukcję i odporną na wstrząsy walizkę transportową. To sprawia, iż jest on idealny dla firm wykonujących usługi NDT na miejscu, w branżach takich jak: lotnictwo, marynarka, energia wiatrowa, czy przemysł motoryzacyjny.

IR NDT logo - C-CHECKIR: MOBILNY SYSTEM DO BADAŃ NIENISZCZĄCYCH MATERIAŁÓW KOMPOZYTOWYCH