Aktualności

FIRMA EC TEST SYSTEMS MA 10 LAT

kolka  lat  kolka mm lata www

Historia spółki EC Test Systems sięga roku 1997, kiedy jeszcze jako dział firmy Energocontrol (teraz EC Grupa) oferowaliśmy wielokanałowe systemy LMS International uzupełnione o akcelerometry PCB Piezotronics. Mając już ugruntowaną pozycję na rynku, w kwietniu 2004 roku, wraz z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, staliśmy się oficjalnym przedstawicielem producenta wibrometrów laserowych – firmy Polytec. Wtedy też zrealizowaliśmy jedno z naszych pierwszych dużych zamówień: dostawę i uruchomienie wibrometru laserowego skanującego 3D na Politechnice Szczecińskiej.

Firma EC Test Systems została założona w grudniu 2005 roku i właśnie obchodzi swoje dziesięciolecie. Początkowo zespół liczył cztery osoby. Spółka oferowała rozwiązania do testów NVH, w swoim portfolio miała produkty firm: LMS International, Polytec i PCB Piezotronics. O szybkim tempie rozwoju spółki świadczy fakt, iż zaledwie rok później, zatrudniając sześć osób, osiągnęła obroty wynoszące ponad cztery miliony złotych. Wkrótce też poszerzyła zakres działalności: w grudniu 2007 r. nasza oferta została rozbudowana o rozwiązania do pomiarów bezstykowych poprzez wprowadzenie do niej kamer termowizyjnych FLIR Systems oraz kamer szybkich firmy Vision Research.

Od tamtej pory sukcesywnie się rozwijamy, stale poszerzając ofertę. W ciągu ostatnich 10 lat zdominowaliśmy rynek szybkich kamer naukowych i termowizyjnych. Praktycznie każda uczelnia czy ośrodek badawczo-rozwojowy są naszymi klientami, w większości przypadków – stałymi odbiorcami proponowanego przez nas sprzętu. Dzięki naszej działalności Polska stała się liderem w bezstykowych pomiarach drgań przy użyciu wibrometrów laserowych skanujących 3D: polskie firmy i instytucje posiadają dziś bowiem prawie 10 % światowej produkcji tych przyrządów. Niemal wszystkie systemy do prób naziemnych wykorzystywane w przemyśle lotniczym zostały dostarczone przez naszą firmę. Ponadto wprowadzona na rynek ilość specjalistycznych systemów udarowych oraz zmęczeniowych czyni z firmy EC Test Systems potentata również w tej branży.

W ostatnich latach wprowadziliśmy do naszej oferty systemy NDT (do badań nieniszczących). Oferujemy także alternatywne do klasycznych metody pomiarowe, np. tensometrię światłowodową. Zupełną nowością w dziale produktów do pomiarów bezstykowych są kamery hiperspektralne. Obecnie naszym klientom zapewniamy kompleksowe rozwiązania zakresu pomiarów procesów szybkozmiennych, takich jak: eksplozje, ruchy obiektów z bardzo dużą prędkością, drgania, deformacje uderzeniowe, dynamika płynów itp. Dostarczamy zintegrowane systemy R&D do analiz termalnych oraz rozwiązania do realizacji testów zmęczeniowych. W ofercie mamy również aparaturę do pomiarów akustyki budowlanej i środowiskowej, skanery 3D i oprogramowanie CAE. Cały czas powiększamy grono naszych dostawców, a także nadzorujemy oraz – w razie konieczności – wymieniamy dotąd współpracujące z nami firmy na takie, które spełniają nasze wysokie wymagania co do jakości i czasu realizacji zamówień.

Dziś firma EC Test Systems liczy prawie 20 pracowników i osiąga obroty rzędu 30 milionów złotych rocznie. Co roku zwiększamy zatrudnienie, przyjmujemy do pracy inżynierów sprzedaży, a także wsparcia i obsługi technicznej. Pracownicy są na bieżąco z najnowszymi technikami pomiarowymi. Nasi konsultanci doskonale znają oferowany przez siebie sprzęt, nierzadko biorą udział w testach poligonowych lub terenowych z jego wykorzystaniem. W ostatnim czasie przeorganizowaliśmy pracę firmy, tworząc zespoły złożone z osób wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach naukowych i działach naszej oferty. Pozwoliło to znacząco skrócić czas reakcji na zapytanie ofertowe oraz podnieść poziom obsługi klienta. W związku z dużą liczbą zamówień powiększyliśmy również dział realizacji zamówień i logistyki. Rozwija się dział marketingu, który odpowiada za promocję firmy, a nasz grafik stale dba o jej spójny wizerunek.

Z roku na rok EC Test Systems bierze udział w coraz większej liczbie targów i konferencji. Cyklicznie organizujemy seminaria prezentacyjne, na których można zapoznać się z dostarczaną przez nas aparaturą badawczą. Dzięki bogatemu wyposażeniu w sprzęt demonstracyjny możemy zaprezentować praktycznie wszystkie rozwiązania pomiarowe, jakie mamy w swojej ofercie, w konkretnych zastosowaniach, często sugerowanych przez klienta. Stale wymieniamy nasze urządzenia demonstracyjne na najnowocześniejsze modele, zapewniając możliwość ich prezentacji i przetestowania przed zakupem. Zwiększona świadomość znaczenia stosowania najnowszych technologii pomiarowych powoduje, że wzrasta zainteresowanie prowadzonymi przez nas szkoleniami.

Podsumowując ostatnie 10 lat, chcielibyśmy podziękować naszym klientom za dotychczasową współpracę i zaufanie, którym nas obdarzyli. To dzięki nim w ciągu dekady osiągnęliśmy pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań pomiarowych w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby wybrany przez nas kierunek i tempo rozwoju zostały zachowane, co z pewnością przyczyni się również do rozwoju ośrodków naukowych, badawczych i przemysłu w Polsce.