Aktualności

FIRMA EC TEST SYSTEMS MA 10 LAT

kolka 10 lat 2 kolka 75mm lata www2 - FIRMA EC TEST SYSTEMS MA 10 LAT

Historia spółki EC Test Systems sięga roku 1997, kiedy jeszcze jako dział firmy Energocontrol (teraz EC Grupa) oferowaliśmy wielokanałowe systemy LMS International uzupełnione o akcelerometry PCB Piezotronics. Mając już ugruntowaną pozycję na rynku, w kwietniu 2004 roku, wraz z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, staliśmy się oficjalnym przedstawicielem producenta wibrometrów laserowych – firmy Polytec. Wtedy też zrealizowaliśmy jedno z naszych pierwszych dużych zamówień: dostawę i uruchomienie wibrometru laserowego skanującego 3D na Politechnice Szczecińskiej.

Firma EC Test Systems została założona w grudniu 2005 roku i właśnie obchodzi swoje dziesięciolecie. Początkowo zespół liczył cztery osoby. Spółka oferowała rozwiązania do testów NVH, w swoim portfolio miała produkty firm: LMS International, Polytec i PCB Piezotronics. O szybkim tempie rozwoju spółki świadczy fakt, iż zaledwie rok później, zatrudniając sześć osób, osiągnęła obroty wynoszące ponad cztery miliony złotych. Wkrótce też poszerzyła zakres działalności: w grudniu 2007 r. nasza oferta została rozbudowana o rozwiązania do pomiarów bezstykowych poprzez wprowadzenie do niej kamer termowizyjnych FLIR Systems oraz kamer szybkich firmy Vision Research.

Od tamtej pory sukcesywnie się rozwijamy, stale poszerzając ofertę. W ciągu ostatnich 10 lat zdominowaliśmy rynek szybkich kamer naukowych i termowizyjnych. Praktycznie każda uczelnia czy ośrodek badawczo-rozwojowy są naszymi klientami, w większości przypadków – stałymi odbiorcami proponowanego przez nas sprzętu. Dzięki naszej działalności Polska stała się liderem w bezstykowych pomiarach drgań przy użyciu wibrometrów laserowych skanujących 3D: polskie firmy i instytucje posiadają dziś bowiem prawie 10 % światowej produkcji tych przyrządów. Niemal wszystkie systemy do prób naziemnych wykorzystywane w przemyśle lotniczym zostały dostarczone przez naszą firmę. Ponadto wprowadzona na rynek ilość specjalistycznych systemów udarowych oraz zmęczeniowych czyni z firmy EC Test Systems potentata również w tej branży.

W ostatnich latach wprowadziliśmy do naszej oferty systemy NDT (do badań nieniszczących). Oferujemy także alternatywne do klasycznych metody pomiarowe, np. tensometrię światłowodową. Zupełną nowością w dziale produktów do pomiarów bezstykowych są kamery hiperspektralne. Obecnie naszym klientom zapewniamy kompleksowe rozwiązania zakresu pomiarów procesów szybkozmiennych, takich jak: eksplozje, ruchy obiektów z bardzo dużą prędkością, drgania, deformacje uderzeniowe, dynamika płynów itp. Dostarczamy zintegrowane systemy R&D do analiz termalnych oraz rozwiązania do realizacji testów zmęczeniowych. W ofercie mamy również aparaturę do pomiarów akustyki budowlanej i środowiskowej, skanery 3D i oprogramowanie CAE. Cały czas powiększamy grono naszych dostawców, a także nadzorujemy oraz – w razie konieczności – wymieniamy dotąd współpracujące z nami firmy na takie, które spełniają nasze wysokie wymagania co do jakości i czasu realizacji zamówień.

Dziś firma EC Test Systems liczy prawie 20 pracowników i osiąga obroty rzędu 30 milionów złotych rocznie. Co roku zwiększamy zatrudnienie, przyjmujemy do pracy inżynierów sprzedaży, a także wsparcia i obsługi technicznej. Pracownicy są na bieżąco z najnowszymi technikami pomiarowymi. Nasi konsultanci doskonale znają oferowany przez siebie sprzęt, nierzadko biorą udział w testach poligonowych lub terenowych z jego wykorzystaniem. W ostatnim czasie przeorganizowaliśmy pracę firmy, tworząc zespoły złożone z osób wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach naukowych i działach naszej oferty. Pozwoliło to znacząco skrócić czas reakcji na zapytanie ofertowe oraz podnieść poziom obsługi klienta. W związku z dużą liczbą zamówień powiększyliśmy również dział realizacji zamówień i logistyki. Rozwija się dział marketingu, który odpowiada za promocję firmy, a nasz grafik stale dba o jej spójny wizerunek.

Z roku na rok EC Test Systems bierze udział w coraz większej liczbie targów i konferencji. Cyklicznie organizujemy seminaria prezentacyjne, na których można zapoznać się z dostarczaną przez nas aparaturą badawczą. Dzięki bogatemu wyposażeniu w sprzęt demonstracyjny możemy zaprezentować praktycznie wszystkie rozwiązania pomiarowe, jakie mamy w swojej ofercie, w konkretnych zastosowaniach, często sugerowanych przez klienta. Stale wymieniamy nasze urządzenia demonstracyjne na najnowocześniejsze modele, zapewniając możliwość ich prezentacji i przetestowania przed zakupem. Zwiększona świadomość znaczenia stosowania najnowszych technologii pomiarowych powoduje, że wzrasta zainteresowanie prowadzonymi przez nas szkoleniami.

Podsumowując ostatnie 10 lat, chcielibyśmy podziękować naszym klientom za dotychczasową współpracę i zaufanie, którym nas obdarzyli. To dzięki nim w ciągu dekady osiągnęliśmy pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań pomiarowych w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby wybrany przez nas kierunek i tempo rozwoju zostały zachowane, co z pewnością przyczyni się również do rozwoju ośrodków naukowych, badawczych i przemysłu w Polsce.