Aktualności

SYMULACJE WIBROAKUSTYCZNE

branzowe wtorki wirtualny blizniak
rejestruj sie2 - SYMULACJE WIBROAKUSTYCZNE
Data: wtorek,  13 listopada
Godzina: 10:00
Długość: 45 minut

 

Weź udział w bezpłatnym webinarze Mariusza Waśkowisza, Specjalisty ds. Oprogramowania CAE i poznaj wyzwania jakie stoją przed branżą Automotive. Na licznych przykładach dowiesz się jak znane firmy motoryzacyjne na świecie wprowadzając nowe technologie  zoptymalizowały proces tworzenia i wprowadzania nowych produktów związanych z elektromobilnością.

Elektromobilność nieodłącznie wiąże się z elektryfikacją pojazdów. Wprowadzane są nowe zależności w projektowaniu. Oznaczają one pracę na poziomie komponentów i podsystemów w zakresie konstrukcji akumulatora lub układu elektrycznego, a także na poziomie całego pojazdu.

Podczas webinarium przybliżę zagadnienia związane z możliwościami analizy i optymalizacji podzespołów wchodzących w skład pojazdów.

Opierając się na multidomenowych przykładach ze środowiska Siemens Simcenter, wskażę na innowacyjność tego środowiska. Przedstawię przykłady wdrożeń zakończonych sukcesem, polegającym na zmniejszeniu ilości prototypów fizycznych lub ich całkowitej eliminacji,  skróceniu czasu projektowania, przy jednoczesnym zwiększeniu precyzji działania i niezawodności.

Dzięki oprogramowaniu symulacyjnemu masz możliwość tworzyć wirtualne bliźniaki, które wchodzą w skład pojazdów, a szczególnie są niezbędne w zakresie nowych układów wykorzystywanych w elektromobilności. Oprogramowanie pozwala symulować pracę podzespołów jak i całych pojazdów od bardzo wczesnego etapu projektowania po testy fizyczne.

Podczas webinaru:

  • Posłuchasz o kierunkach rozwoju elektromobilności
  • Dowiesz się jakimi narzędziami można wspomóc wprowadzanie i integrację nowych rozwiązań w pojazdach i podzespołach
  • Zobaczysz jakie efekty osiągnęły inne firmy korzystając z oprogramowania symulacyjnego tworząc wirtualne bliźniaki