Aktualności

EMISJA AKUSTYCZNA. ZASTOSOWANIE METODY DO OCENY STANU TECHNICZNEGO OBIEKTÓW

badania nieniszczace
Data: wtorek,  30 lipca
Godzina: 10:00
Długość: 45 minut

Zapisując się na bezpłatne webinarium, prowadzone przez eksperta w dziedzinie badań nieniszczących Dariusza Knapek (Metoda AT poziom 1, ISO 9712):

  • dowiesz się na czym polega zjawisko emisji akustycznej i o zaletach jej stosowania
  • zobaczysz konkretne przykłady, w których zastosowanie tej metody przyczyniło się do wykrycia poważnych wad
  • poznasz system AMSY-6 pozwalający na całościowe dynamiczne oraz pasywne pomiary w czasie rzeczywistym
  • będziesz mieć możliwość zadawania pytań

Zobacz rozwijające się pęknięcia, korozje, delaminacje pojawiające się w dużych obiektach, mostach,  rurociągach czy metalowych zbiornikach, zanim będą dostrzegalne gołym okiem.

Reaguj na wczesnym etapie, na pojawiające się wady, unikając uszkodzeń urządzeń mogących powodować katastrofalne skutki dla środowiska oraz ludzi.

Wykryj je dzięki nowoczesnej metodzie badań nieniszczących, wykorzystującej zjawisko emisji akustycznej.

Emisja akustyczna to zjawisko, w którym generowane są przejściowe fale sprężyste przez np. odkształcenia plastyczne, propagację pęknięć, erozję, korozję, zderzenia lub wycieki, dające informacje o różnych procesach degradacji i procesach niszczenia, które będą występowały w materiałach, zarówno konstrukcje kompozytowe jak i monolityczne.

Zaletą stosowania emisji akustycznej jest możliwość przeprowadzania badań na działających urządzeniach, bądź zbiornikach wypełnionych medium roboczym.

Diagnostyka polega na analizie parametrów sygnałów emisji akustycznej, rejestrowanych z kilkudziesięciu czujników odległych nawet o kilkaset metrów od systemu pomiarowego