Aktualności

Szybkie kamery w ofercie EC Test Systems

Szybka fotografia to narzędzie inżynierskie równie istotne jak oscyloskop czy komputer. To technika fotografii umożliwiająca wizualizację i analizę ruchu. W szczególności ruchu, którego ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć, czy też w ogóle uświadomić sobie jego istnienia.

Basler Scout rgb - Szybkie kamery w ofercie EC Test Systems
Niemiecka firma Basler AG to jeden ze światowych liderów w dziedzinie systemów i komponentów wizyjnych.

Firma specjalizuje się w rozwoju technologii systemów inteligentnego widzenia.

Oferta firmy w tym zakresie charakteryzuje się dużą wszechstronnością i mnogością możliwych zastosowań.

Firma Basler oferuje dedykowane rozwiązania dla różnych aplikacji w dziedzinach kontroli jakości, pomiarów, identyfikacji czy obserwacji. Systemy te są bardzo ważnymi elementami w optymalizacji przemysłowych procesów produkcyjnych.

W ofercie firmy znajdują się między innymi komponenty wizyjne (głównie kamery przemysłowe), które wykorzystywane są w takich dziedzinach jak:

– monitoring maszyn

– wyposażenie medyczne

– systemy inteligentnego sterowania ruchem

Phantom 7 thumb - Szybkie kamery w ofercie EC Test Systems
Kamery o znacznie większych prędkościach rejestracji dedykowane do zastosowań naukowych i badawczych to oferta firmy Vision Research.

Vision Research to światowy lider w zakresie szybkiej rejestracji obrazu. Początki firmy sięgają 1950 roku, kiedy to pojawiła się na rynku pod nazwą Photographic Analysis i przez pierwsze 42 lata swojego istnienia przodowała jako dostawca kamer do szybkiej rejestracji obrazu na klasycznej taśmie. Produkty firmy cieszyły się dużym uznaniem klientów na całym świecie, wspominając w szczególności o Ministerstwie Obrony USA.

W 1992 roku firma Photographic Analysis zdecydowała się pójść o krok dalej i powołała do życia nowy dział mający na celu opracowanie nowej szybkiej kamery, która opierałaby swoje działanie na elektronice całkowicie wyłączając użycie klasycznej taśmy.

Niniejszy dział po pewnym czasie zaczął samodzielnie funkcjonować na rynku pod nazwą Vision Research. Innowacyjne podejście firmy do cyfrowej rejestracji obrazu zostało szybko dostrzeżone przez Amerykański Urząd Patentowy i opatentowane.

W chwili obecnej firma Vision Research posiada w swojej ofercie bardzo szeroką gamę kamer CMOSowych, które umożliwiają rejestrację obrazu z prędkościami dochodzącymi nawet do około 200 000 obrazów na sekundę.

Parametry przykładowej kamery:

Vision Research Phantom V7.3

  • Sensor: 800 x 600, SR-CMOS
  • Głębia: 8-bit
  • Czułość: 1200 ISO/ASA kolor, 4800 ISO/ASA monochrome
  • Prędkość rejestracji: 6 688 pps przy pełnej rozdzielczości 190 476 pps max (32×32)
  • Automatyczna kontrola ekspozycji
  • Kontrola obrazu: 10/100/Gigabit Ethernet, interfejs szeregowy RS232 lub HD-SDI
  • Podgląd i ustawianie ostrości: poprzez monitor komputera lub ciągłe wyjście video
  • IRIG-B Timing
  • Wyjście Video: NTSC, PAL, HD-SDI
  • Pamięć: 2 GB (możliwość rozbudowy do 16 GB)