Aktualności

XV MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH

XV MSPO - XV MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH

Firma EC Test Systems zaprezentowała produkty dotyczące aplikacji militarnych, z których większość znajduje również bardzo szerokie zastosowanie w aplikacjach typowo cywilnych.

Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się z ultraszybkimi kamerami badawczymi firmy Vision Research oraz oprogramowaniem pozwalającym na analizę informacji wizyjnej. Każdy zainteresowany miał możliwość prześledzenia sposobu pomiarów prędkości i przyspieszenia pocisku wystrzeliwanego z lufy pistoletu, prędkości rozchodzenia się fali uderzeniowej czy też pomiarów procesów związanych z deformacjami uderzeniowymi.

Zainteresowaniem cieszyła się również tematyka wibrometrii laserowej, w szczególności w kontekście pomiarów przemieszczeń i prędkości z bardzo dużych odległości, eliminujących ryzyko związane z pomiarami eksplozji i przeprowadzaniem testów balistycznych.

Pokazaliśmy także bogaty zestaw czujników drgań, ciśnienia i siły firmy PCB Piezotronics. Osoby na co dzień zajmujące się tematyką wojskową interesowały się możliwością pomiarów ciśnienia fali uderzeniowej rozchodzącej się w powietrzu i pod wodą oraz czujnikami dedykowanymi do pomiarów udarów przy okazji różnego rodzaju eksplozji. W kwestii czujników byliśmy wspierani dodatkowo przez ekspertów z firmy PCB Piezotronics, którzy zdecydowali się przyjechać na targi zza granicy.

Odwiedzały nas również osoby zainteresowane użyciem czujników w aplikacjach z wojskiem nie mających wiele wspólnego – w szczególności mieliśmy okazję spotkać się z wieloma osobami reprezentującymi polskie wyższe uczelnie techniczne.

W czasie targów pokazaliśmy także kilka aplikacji nieco wykraczających poza tematykę stricte wojskową, takich jak systemy do testów wibracyjnych czy analizatory diagnostyczne.

Firma EC Electronics natomiast zaprezentowała swoje produkty i rozwiązania z zakresu elektroniki przemysłowej, w szczególności systemy do monitorowania i diagnostyki maszyn oraz piezoaktuatory firmy Noliac.

Targi okazały się dla nas znakomitą okazją do spotkania z naszymi obecnymi klientami oraz nawiązania kontaktów z firmami branżowymi, instytutami badawczymi, przedstawicielami uczelni wyższych i innymi osobami zainteresowanymi tematyką dotyczącą reprezentowanych przez nas dziedzin.

XV MSPO plakat - XV MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH