Aktualności

NOWA KAMERA SZYBKA VISION RESEARCH

Wraz z premierą Phantom’a v12 firmie Vision Research udało się pokonać kolejną granicę – na rynku pojawiła się kamera bazująca na sensorze CMOS, która jest w stanie rejestrować obraz z prędkością 1 000 000 klatek na sekundę przy rozdzielczości 256 x 8 pikseli.

Prędkość zapisu przy pełnej rozdzielczości wynoszącej 1280 x 800 pikseli to 6 315 fps.

Jest to najszybsza CMOS’owa kamera cyfrowa jaka dotychczas została wyprodukowana!

v12 front - NOWA KAMERA SZYBKA VISION RESEARCH

Kamera niniejsza oprócz olbrzymiej prędkości rejestracji charakteryzuje się dodatkowo niespotykaną dotąd czułością, co sprawia, że szereg aplikacji, których wymagania przekraczały możliwości kamer szybkich dostępnych na rynku zyskało szansę realizacji.

Kamera oferowana jest z 8, 16 lub 32 GB pamięci RAM. Dodatkowym plusem jest możliwość skorzystania z magazynu pamięci nieulotnej Cinemag (dostępne wersje 256 i 512 GB). Cinemag daje możliwość zapisu zarejestrowanych sekwencji bez użycia komputera, a do prędkości 1000 fps umożliwia sczytywanie danych w czasie rzeczywistym. Urządzenie niniejsze współpracuje z podłączaną do komputera stacją dokującą Cinestation.

v12 bok - NOWA KAMERA SZYBKA VISION RESEARCH

Kamera komunikuje się z komputerem przez Ethernet lub RS232/422.

Phantom v12 dostarczany jest z oprogramowaniem Phantom Software pozwalającym na dogłębną analizę zarejestrowanego obrazu.

Przy jego pomocy mamy możliwość pomiarów (liniowych lub kątowych) przemieszczeń, prędkości i przyspieszeń. Dysponujemy możliwością tworzenia raportów, które w łatwy sposób jesteśmy w stanie aplikować do oprogramowania pozwalającego na zaawansowaną analizę informacji wizyjnej.

Kliknij tutaj, aby pobrać ulotkę specyfikacyjną kamery Phantom v12.