Aktualności

4TH EUROPEAN WORKSHOP ON STRUCTURAL HEALTH MONITORING

shm

W dniach 2-4 lipca 2008 r. odbyła się w Krakowie międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom monitorowania stanu konstrukcji – Structural Health Monitoring (SHM).

Było to pierwsze w Polsce, a zarazem czwarte europejskie spotkanie naukowców zajmujących się tą ciekawą i innowacyjną dziedziną inżynierii. Wcześniejsze konferencje odbywały się kolejno w Cachan (Francja 2002), Monachium (Niemcy, 2004) oraz Granadzie (Hiszpania, 2006).

Konferencja skupiła 210 naukowców z 25 krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii. Oprócz przedstawicieli uniwersytetów technicznych i instytutów badawczych na konferencję przybyli przedstawiciele przemysłu z takich firm jak Airbus, Embraer, EADS, Honeywell, Boeing, BAE Systems, Bombardier, GE Aviation, Insensys, Microstrain, LMS International, Microstrain, Onera, Accellent Technologies i innych.

Imprezie towarzyszyła wystawa aparatury pomiarowej i badawczej, w której udział wzięła również nasza firma. Na naszym stoisku można było zapoznać się z praktycznie wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w naszej ofercie. Pokazaliśmy między innymi skanujący wibrometr laserowy firmy Polytec, czujniki drgań, ciśnienia i siły firmy PCB Piezotronics, analizator firmy LMS International, kamery termowizyjne firmy Flir Systems oraz kamery szybkie firmy Vision Research.

Konferencja zakończyła się uroczystą kolacją i bankietem w wielickiej kopalni soli.