Aktualności

NOWE KAMERY SZYBKIE W OFERCIE VISION RESEARCH

vxxx m

Firma EC Test Systems z przyjemnością informuje, że w ofercie naszego partnera, światowego lidera w dziedzinie szybkiej rejestracji obrazu, firmy Vision Research pojawiły się dwie nowe kamery – Phantom v310 i Phantom v640.

Zalety systemów pomiarowych bazujących na analizach informacji wizyjnej są coraz bardziej doceniane przez inżynierów i naukowców.

Wszędzie tam, gdzie zachodzą procesy szybkie i krótkotrwałe kamery pomagają w ich dokładnym prześledzeniu.

Kamery szybkie nie są jednak wyłącznie urządzeniami, które pozwalają zobaczyć dane zjawisko w zwolnionym tempie. Uzupełnione o specjalistyczne oprogramowanie stanowią potężne urządzenia pomiarowe dające informacje o przemieszczeniach, prędkościach i przyspieszeniach.

W wielu aplikacjach spotykanych w centrach badawczo-rozwojowych, instytutach badawczych i na uniwersytetach technicznych są często jedynymi urządzeniami jakie mogą zagwarantować realizację pomiaru. Wystarczy tutaj wspomnieć o crash testach w przemyśle motoryzacyjnym, pomiarach prędkości fali uderzeniowej w przemyśle militarnym, czy wielu rodzajach badań materiałowych prowadzonych na większości wyższych uczelni technicznych.

Wraz z premierą w styczniu zeszłego roku kamery Phantom v12 (obecnie Phantom v12.1) firmie Vision Research udało się wykonać kolejny krok milowy w rozwoju szybkiej fotografii – na rynku pojawiła się szybka kamera cyfrowa zdolna zarejestrować 1 000 000 klatek w ciągu sekundy!

v310 Branded Right Side Front CineMag m - NOWE KAMERY SZYBKIE W OFERCIE VISION RESEARCH

Firma Vision Research od początku swego istnienia konsekwentnie realizuje politykę bycia niekwestionowanym liderem na rynku szybkiej fotografii cyfrowej.

Jednym z podstawowych jej założeń jest ustawiczne dążenie do pokonywania kolejnych barier i stały rozwój produktów.

Marzec 2009 roku to kolejne kroki w rozwoju szybkiej fotografii cyfrowej związane z premierą dwóch nowych kamer Phantoma v640 oraz Phantoma v310.

Użytkownicy kamer firmy Vision Research z pewnością zauważą, że wraz z pojawieniem się nowych Phantom’ów zmieniło się nieco nazewnictwo.

Od tej chwili nazwa kamery jest nieco bardziej powiązane z parametrami technicznymi urządzenia.
Pierwsza cyfra w nazwie kamery od tego momentu będzie oznaczać przepustowość (throughput) mierzoną w gigapikselach na sekundę, a druga rozdzielczość sensora w megapikselach.
Przykładowo rozszyfrowując nazwę v640 mamy kamerę o rozdzielczości 4 megapikseli i przepustowości 6 gigapikseli na sekundę.

Obydwa nowe Phantomy mają występują również w wersjach z możliwością obsługi magazynu pamięci nielotnej Phantom CineMag.

Phantom CineMag umożliwia bieżące zapisywanie rejestrowanych sekwencji do nieulotnej pamięci. Możliwe jest również rejestrowanie zjawisk z dowolnymi prędkościami do wbudowanej pamięci wewnętrznej kamery, a następnie przesyłanie ich w sposób automatyczny lub manualny z dużą prędkością do CineMaga. Pozwala to zaoszczędzić czas potrzebny na przesłanie danych z kamery do komputera. Gwarantuje także zwiększenie bezpieczeństwa naszych danych.

Ze specyfikacjami obu kamer mogą zapoznać się Państwo klikając na poniższe linki:

– Phantom v640

– Phantom v310