Aktualności

Nowe obiektywy do wykrywania szerszej gamy gazów dla kamer termowizyjnych serii FLIR GF

flir gf new
Firma FLIR oferuje teraz dwa typy obiektywów do obrazowania szerszej gamy gazów za pomocą tylko jednej kamery, opierając się na poprzedniej wersji kamery termowizyjnej FLIR GF77 wykrywającej metan.

Nowa FLIR GF77 ™ Gas Find IR zapewnia profesjonalistom elastyczność wykorzystania jednej niechłodzonej kamery, do wizualizacji gazu, do wykrywania gazu i inspekcji termicznej w produkcji chemicznej i przemysłowej, zakładach energetycznych, łańcuchu dostaw gazu ziemnego, żywności i rolnictwie oraz bezpieczeństwie publicznym. Najbardziej znaczące aktualizacje funkcji obejmują wizualizację zupełnie nowej kategorii gazów, tj. sześciofluorku siarki (SF6), amoniaku i etylenu i innych gazów. Seria GF77 oferuje również rozszerzony zakres pomiarowy, zwiększoną dokładność pomiaru temperatury i ulepszony proces inspekcji / raportowanie z opcjonalnymi dodatkami do FLIR Thermal Studio Pro i FLIR Route Creator.

Wszechstronna kamera termowizyjna GF77 nie tylko wizualizuje gazy. Ta ergonomiczna, łatwa w obsłudze kamera jest skalibrowana do pomiaru temperatury w podczerwieni, dzięki czemu inspektorzy mogą używać jej w ramach programów konserwacji predykcyjnej, takich jak weryfikacja poziomów w zbiornikach, wyszukiwanie problemów elektrycznych lub mechanicznych bez konieczności wymiany obiektywu.

Nowe opcje obiektywów:

 

  • Seria GF77 Gas Find IR oferuje dwa rodzaje obiektywów – niski zakres (LR) i wysoki zakres (HR) – o standardowym polu widzenia 25° lub jako teleobiektyw 6°. Obiektyw LR ma wbudowany filtr z zakresu 7–8,5 µm do wizualizacji metanu, podtlenku azotu, dwutlenku siarki, R-134a i R-152a. Obiektyw HR umożliwia wizualizację w zakresie 9,5–12 µm pozwalając na detekcję sześciofluorku siarki (SF6), amoniaku i etylenu.
  • Profesjonaliści mają możliwość zakupu kombinacji obiektywów spełniającej ich potrzeby, GF77-LR, GF77-HR lub GF77 z soczewkami LR i HR. Ponadto każdy obiektyw jest kalibrowany z kamerą w momencie zakupu, aby wizualizować interesujące gazy i dokładnie mierzyć temperaturę.
  • Dla klientów, którzy już posiadają GF77 i chcieliby rozszerzyć jej możliwości, centrum serwisowe FLIR oferuje usługę kalibracji kamery z nowymi obiektywami.

Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy w temacie wykrywania gazów SF C2H4  i  NHi udziału w webinarium naszego partnera:
gf77 webinar hero image - Nowe obiektywy do wykrywania szerszej gamy gazów dla kamer termowizyjnych serii FLIR GF
WEBINAR NA ŻYWO  |  10 listopada 2020

The new GF77 Series
Visualize SF C2H4  and  NH3 plus perform thermal inspections with one device

Sesia 1:   11:00 a.m. EST (17:00 czas polski)
Sesia 2:   09:00 p.m. EST (03:00 czas polski)