Aktualności

Seria bezpłatnych webinariów: Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie testów akustycznych

webinar testy akustyczne
Wydarzenie
WIRTUALNE
Data
25.05 – 15.06.2021
Czas
14:00 CET (08:00 EST)

W imieniu naszego partnera, firmy Siemens Digital Industries Software, zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie testów akustycznych, które umożliwią sprostanie zaawansowanym wyzwaniom, z jakim spotykają się obecnie inżynierowie dźwięku.

Kluczowym aspektem, przy określaniu wydajności produktu, jest ocena jakości akustycznej. Właściwa interpretacja otrzymanych wyników oraz jakość tych wyników, wpływają na ocenę funkcjonalności produktu. Stosując najnowsze narzędzia do projektowania, inżynierowie mają możliwość wprowadzania zmian, ulepszania i sprawdzania prototypów na każdym etapie cyklu projektowego, co pozwala na zmianę oraz lepsze dopasowanie parametrów, a w efekcie zwiększenie konkurencyjności produktu na rynku. Dzięki tym rozwiązaniom inżynierowie mają możliwość dostosowania się do zwiększających się wymagań, które są narzucane zarówno przez rygorystyczne normy dotyczące emisji i poziomu dźwięków, a także przez wymagających odbiorców końcowych.

Zobacz na przykładzie jak zmniejszenie mocy silnika, ilości cylindrów, czy też wprowadzenie zmian w układnie napędowym, zmieniają charakterystykę dźwiękową pojazdu.

Aby zachować lub na nowo zdefiniować brzmienie marki, aktywny system dźwiękowy poprawia brzmienie wewnątrz i dodaje dźwięki zewnętrzne dla akustycznego systemu ostrzegania o pojazdach (AVAS).

Natomiast, zastosowanie systemu do lokalizacji źródeł dźwięku pomaga zidentyfikować źródło hałasu. Dlatego też, w przemyśle samochodowym i lotniczym przeprowadza się testy aeroakustyczne w tunelu aerodynamicznym, które mają na celu np. zmniejszenie hałasu powodowanego przez wiatr.

Zastosowanie w praktyce testów sound quality umożliwia kształtowanie charakterystyki dźwiękowej produktu, czyli nadanie mu brzmienia.

Przeprowadzenie testów pozwala dokładnie określić właściwości akustyczne materiałów i komponentów, takich jak tłumiki, drzwi, czy też panele. Jest to niezawodny sposób, aby zmniejszyć hałas i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Dołącz do eksperckich kursów organizowanych przez firmę Siemens Digital Industries Software i dowiedz się, jak radzić sobie z wyzwaniami inżynierii akustycznej dzięki rozwiązaniom do testów akustycznych.

  • Podstaw akustyki
  • Normy: jak certyfikować produkt pod względem akustycznym
  • Identyfikacja źródeł dźwięku
  • Analiza jakości dźwięku (sound quality)
  • Zastosowanie Active Sound Design przy kształtowaniu dźwięku w kabinie oraz dbaniu o bezpieczeństwo pieszych.
  • Analiza Pass-by noise
  • Określenie właściwości akustycznych materiałów
  • Testy areoakustyczne: poprawienie komfortu w kabinie

Powiązane tematy