Aktualności

Webinar: Obrazowanie z dużą szybkością

webinar obrazowanie z duza szybkoscia
Webinar SI FLIR loga - Webinar: Obrazowanie z dużą szybkością
WEBINAR NA ŻYWO   |   15 WRZEŚNIA 2020    |   18:00 (czasu polskiego)
Obrazowanie z dużą szybkością jest wykorzystywane w wielu aplikacjach, zaczynając od prac stricte badawczo-rozwojowych a kończąc na zastosowaniach wojskowych. Podczas 60-minutowego webinarium, organizowanego przez redaktorów z Tech Briefs Media, trzech ekspertów, w tym prezes sprzedaży Specialized Imaging, Frank Kosel, przyglądnie się tej wyjątkowej technologii i jej możliwościom.
JerryBeeneycropped - Webinar: Obrazowanie z dużą szybkością
Jerry Beeney z FLIR omówi, w jaki sposób ostatnie osiągnięcia w technologii szybkich kamer termowizyjnych dają inżynierom i badaczom możliwość łatwej wizualizacji i dokładnego pomiaru temperatury szybko poruszających się obiektów. Przedstawi, czym obrazowanie termiczne różni się od obrazowania w świetle widzialnym. Ponadto zaprezentuje praktyczne przykłady z różnych zastosowań szybkiej termografii, aby pokazać rozwiązania wielu problemów, które często występują podczas korzystania z szybkiego obrazowania termicznego.
EdoardoCharboncropped - Webinar: Obrazowanie z dużą szybkością
Edoardo Charbon z EPFL testuje najnowsze kamery SPAD, w tym pierwszą kamerę z detektorem w formacie megapikselowym w tej technologii. Przedstawi wyzwania związane z budową takich urządzeń i rejestrowania obrazów 3D z dużą prędkością oraz możliwości zastosowania tej technologii do różnych aplikacji motoryzacyjnych i przemysłowych. Przedstawi także perspektywę opartego na SPAD systemu LiDAR dla aplikacji komercyjnych, gdzie liczy się szybkość i możliwość interpretacji danych.
FrankKoselcropped - Webinar: Obrazowanie z dużą szybkością
Frank Kosel z firmy Specialized Imaging wykona przegląd szybkich i ultraszybkich systemów obrazowania, ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowych ultraszybkich kamer poklatkowych, zdolnych do rejestracji obrazu z prędkością 1 miliarda kl./s przy rozdzielczości 1 megapiksel. Następnie omówi ultraszybkie kamery video z szybkością odczytu do kilku milionów klatek na sekundę oraz analogowe i cyfrowe kamery smugowe z częstotliwością próbkowania 500 miliardów linii na sekundę oraz wzmacniacze obrazu pozwalające na zwiększenie czułości widmowej i skrócenie czasów ekspozycji do nanosekund.