Aktualności, Artykuł

Kontrola jakości w Lamborghini za pomocą C-CheckIR

Lambo AT
logo AT new 300x151 - Kontrola jakości w Lamborghini za pomocą C-CheckIR

Mobilny system badań nieniszczących (NDT) firmy Automation Technology

  • System C-CheckIR pozwala na wykonanie badań NDT na miejscu
  • Pomiar wykonywany jest w ciągu kilku sekund, zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych
  • Nieustannie pojawiające się nowe zastosowania na całym świecie, dzięki elastycznemu dostosowaniu do materiału, wielkości pomiaru i technologii pomiarowej
  • Międzybranżowe zastosowanie NDT, od motoryzacji i lotnictwa, po przemysł morski i aeronautykę

Innowacyjna technologia, skuteczność i nieskomplikowana obsługa

System badań nieniszczących C-CheckIR firmy AT – Automation Technology na nowo zdefiniował aktywną termografię, jako mobilny system do badań nieniszczących i stał się obecnie absolutnie niezbędnym produktem, jeśli chodzi o badania na miejscu i konserwację elementów kompozytowych. C-Check IR jest nie tylko używany w przemyśle lotniczym do kontroli części samolotów, ale stał się szczególnie skuteczną metodą testowania we wszystkich branżach na całym świecie.

Lamborghini polega na systemie kontroli jakości opartym o C-CheckIR

Vetorix, jeden z włoskich partnerów firmy Automation Technology do badań nieniszczących, już od lat dostrzega zalety C-CheckIR i dlatego niedawno zamówione zostało kilka kolejnych systemów. Vetorix od lat jest jednym z wiodących dostawców systemów aktywnej termografii i obsługuje globalnych klientów z branży morskiej, lotniczej, wyścigowej i motoryzacyjnej. Jednym z jego klientów jest producent luksusowych samochodów Lamborghini, któremu Vetorix sprzedał część mobilnych systemów NDT AT. Inżynierowie Lamborghini używają systemu C-CheckIR do kontroli jakości elementów z kompozytów włóknistych w swoich samochodach, wykorzystując testy nieniszczące do sprawdzenia wszystkich elementów pod kątem potencjalnych wad materiałowych, od listew drzwiowych przez błotniki po kołpaki.
Lambo AT badanie - Kontrola jakości w Lamborghini za pomocą C-CheckIR

C-CheckIR zmniejsza koszty przestojów w produkcji

System aktywnej termografii Automation Technology C-CheckIR został pierwotnie opracowany do inspekcji podzespołów samolotów Airbusa. C-CheckIR składa się z trójnożnej ramy wyposażonej w przyssawki próżniowe, co daje wygodę wykonania pomiaru, zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. W centrum ramy znajduje się inteligentna kamera na podczerwień oraz promiennik halogenowy ze zintegrowaną elektroniką jako źródłem wzbudzenia, który jest sterowany przez kamerę. Z kolei użytkownik steruje C-CheckIR za pomocą tabletu PC, który ma intuicyjny interfejs, dzięki czemu do obsługi systemu Automation Technology C-CheckIR nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza techniczna.

Pomiar zajmuje bardzo mało czasu, a badana powierzchnia ma wymiary 430 x 340 mm, co umożliwia szybką kontrolę jakości dużych obszarów, nie powodując przestojów w produkcji.

C CheckIR - Kontrola jakości w Lamborghini za pomocą C-CheckIR
C CheckIR 300x300 - Kontrola jakości w Lamborghini za pomocą C-CheckIR

Mobilny system inspekcyjny C-CheckIR

Mobilny system inspekcyjny wykorzystuje aktywną termografię do wykrywania rozwa...

Dowiedz się więcej
Mobilny system inspekcyjny C-CheckIR

Obrazowanie wyników pomiarów i niezawodne wykrywanie defektów

W metodzie aktywnej termografii system NDT wykorzystuje promiennik halogenowy umieszczony pod kamerą do termicznego wzbudzenia badanego obiektu. Kamera termowizyjna analizuje następnie przepływ ciepła na podstawie zmian temperatury w czasie na powierzchni elementu. Zintegrowane oprogramowanie do przetwarzania obrazu termicznego ostatecznie zapewnia użytkownikowi obraz wyników o wysokiej rozdzielczości, który pokazuje wewnętrzne struktury elementu, a tym samym również wszelkie wady, takie jak pęknięcia, dziury lub rozwarstwienia.

Podsumowanie

Dzięki C-CheckIR, AT – Automation Technology oferuje gotowy, mobilny system kontroli, w którym cała technologia pomiarowa jest całkowicie zintegrowana. Produkt może być natychmiast użyty i zapewnia klientowi potężne i wysoce wydajne rozwiązanie do kontroli jakości elementów kompozytowych. Dzięki różnym opcjom ustawień można optymalnie dostosować procedurę pomiarową. Prosta obsługa i krótkie czasy pomiaru podkreślają możliwości C-CheckIR jako mobilnego systemu NDT, który możemy śmiało nazwać wszechstronnym urządzeniem w zakresie kontroli jakości.
Bibliografia:  www.automationtechnology.de

Powiązane tematy