Aktualności, Artykuł

PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA

opony - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA

Monitorowanie warunków w przemyśle oponiarskim

WYZWANIE

Produkcja opon to złożony i skomplikowany proces składający się z wielu etapów, takich jak mieszanie chemiczne, kalandrowanie, wytłaczanie, wytwarzanie granulatu czy wulkanizacja i utwardzanie opon. Etapy te są w dużej mierze zależne od układów sprężonego powietrza, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania zakładów oponiarskich. Niestety, na liniach produkcji opon powszechnie występują wycieki powietrza, pary i gazu, które niewykryte przyczyniają się do wzrostu wydatków, strat energii i przerw w produkcji.

ROZWIĄZANIE

Kamera do obrazowania akustycznego FLIR Si124 to zaawansowane rozwiązanie ultradźwiękowe przeznaczone do wykrywania wycieków powietrza. Umożliwia łatwe znajdowanie nawet niewielkich wycieków z dużej odległości, dzięki czemu przeprowadzanie inspekcji jest bezpieczniejsze. To lekkie, przenośne urządzenie, którego można łatwo używać tylko jedną ręką. Szacuje wielkość i koszty wycieku w czasie rzeczywistym dzięki analizom opartym na technologii sztucznej inteligencji, co pomaga ustalić, jak szybko należy podjąć działania naprawcze.

Dostęp do oprogramowania FLIR Thermal Studio może pomóc firmom z branży oponiarskiej zyskać dodatkową przewagę nad konkurencją, a to dzięki integracji termowizji i obrazowania akustycznego w ramach jednego raportu. Ta podwójna funkcjonalność ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących konserwacji, jednocześnie eliminując konieczność opanowywania obsługi wielu programów.

Ponadto bezpłatne, łączące się z siecią oprogramowanie do raportowania FLIR Acoustic Camera Viewer umożliwia szybkie przesyłanie obrazów za pośrednictwem sieci Wi-Fi tak, by dokonać ich natychmiastowej analizy. Usługa ta zapewnia użytkownikom cenne informacje, takie jak ilość i koszty energii sprężonego powietrza, umożliwiając działom konserwacji ustalanie priorytetów napraw. Do tego to niezwykle użyteczne oprogramowanie generuje raporty zgodne z normą ISO 50001, które automatycznie przedstawiają szczegółowe informacje na temat problemu i sugerują, jakie działania w zakresie napraw i konserwacji najlepiej podjąć.

opony1 - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA
Układy sprężonego powietrza są wykorzystywane w całym procesie produkcji opon i wymagają regularnych inspekcji
opony2 - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA
Kamera akustyczna FLIR Si124 do wykrywania wycieków sprężonego powietrza

WYNIKI

Wyposażony w 124 mikrofony model Si124 charakteryzuje się wyjątkową czułością i dokładnością wykrywania nawet małych wycieków w hałaśliwych warunkach przemysłowych, takich jak zakłady oponiarskie.

Dzięki wdrożeniu kamery akustycznej FLIR Si124 zakłady mogą lokalizować wycieki pod ciśnieniem w układach sprężonego powietrza nawet 10 razy szybciej niż w przypadku metod skanowania punktowego.

Kamera FLIR Si124 zapewnia również zakładom oponiarskim oszczędność pieniędzy. Aby oszacować potencjalną energię, jaką zakład może zaoszczędzić na wykrywaniu i naprawianiu wycieków powietrza, biorąc pod uwagę koszt samej kamery, można użyć kalkulatora zwrotu z inwestycji w Si124-LD.

Dodatkowe korzyści z generowania raportów i przechowywania danych w chmurze, jakie zapewnia kamera ultradźwiękowa, pomagają firmom z branży oponiarskiej w prowadzeniu dokumentacji planowanych napraw i prac konserwacyjnych dla maszyn znajdujących się w zakładzie produkcji opon. W perspektywie przyszłości przekłada się to na ciągłość operacyjną.

Zalety używania kamery akustycznej do wykrywania wycieków powietrza w zakładach produkujących opony:

  • Automatyczne wykrywanie wycieków na podstawie emitowanego przez nie dźwięku, nawet w głośnych środowiskach przemysłowych.
  • Dzięki 124 mikrofonom kamera wykrywa wycieki w szerokim polu widzenia i z rozszerzonego zakresu.
  • Lokalizowanie wycieków nawet 10 razy szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod, co przekłada się na większą wydajność
  • Analizowanie wycieków w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem mocy obliczeniowej wbudowanych algorytmów sztucznej inteligencji
  • Oszczędność do 20–40% energii zużywanej na sprężone powietrze
  • Oszczędność czasu i kosztów inspekcji
  • Bezpieczne i łatwe użytkowanie w warunkach przemysłowych
  • Raportowanie zgodne z normą ISO 50001

opony3 - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA
FLIR Si124 new 300x300 - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA

Kamera ultradźwiękowa FLIR Si124

Przemysłowa kamera ultradźwiękowa

...
Dowiedz się więcej
Kamera do obrazowania akustycznego FLIR Si124
opony4 - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA
Thermal Studio kopia 300x300 - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA

Oprogramowanie termowizyjne FLIR Thermal Studio

Oprogramowanie do analizy obrazów termicznych i tworzenia raportów, stworzone d...

Dowiedz się więcej
Pakiet FLIR Thermal Studio z wtyczką Si-Series

Jeżeli jesteś zainteresowany

logo teledyne flir 300x74 - PODKRĘCANIE WYDAJNOŚCI W PRODUKCJI OPON: KAMERY AKUSTYCZNE DO WYKRYWANIA WYCIEKÓW SPRĘŻONEGO POWIETRZA
Firma Teledyne FLIR LLC jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku komercyjnych zastosowań podczerwieni.

Systemy do wykrywania wycieków gazów (8)

Oprogramowanie termowizyjne (12)

Multimetry (22)

Kamery termowizyjne (60)

Powiązane tematy