Blog

Gdzie i kiedy sprawdzają się kieszonkowe kamery termowizyjne?

kamera C3-X-Wifi

Kieszonkowe modele kamer termowizyjnych to urządzenia mobilne. Są one niewielkie, lekkie i poręczne. Mimo małych rozmiarów urządzenia te oferują użytkownikom zaawansowane możliwości. Charakteryzują się solidną budową, są odporne na brud i zanieczyszczenia, a także na działanie wilgoci i wody. Ze względu na to, iż zostały stworzone do zastosowań terenowych, są one odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz upadki. Takie kamery są więc doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Wiele z nich umożliwia jednoczesną rejestrację obrazu w podczerwieni oraz w paśmie światła widzialnego albo nakładanie konturów obserwowanych obiektów na termogram, dzięki czemu szybkie wykrycie źródła problemów jest o wiele prostsze.

Wielką zaletą kieszonkowych kamer termowizyjnych jest prostota ich obsługi. Użytkownicy nie powinni mieć żadnych problemów z posługiwaniem się tym specjalistycznym sprzętem, gdyż wszystkie funkcje są tak zaprogramowane, aby korzystanie z nich odbywało się intuicyjnie.

Do czego wykorzystuje się kieszonkowe kamery termowizyjne?

Małe i przenośne kamery termowizyjne sprawdzają się szczególnie w branży budowlanej i elektrycznej. Dzięki nim można szybko lokalizować wady konstrukcyjne budynków, awarie instalacji oraz mostki termiczne. Te niewielkie urządzenia znajdują zastosowanie podczas przeprowadzania inspekcji zarówno instalacji elektrycznych, jak i przemysłowych. Ich małe rozmiary oraz poręczność są wielką zaletą podczas szybkiego skanowania otoczenia i szukania ewentualnych usterek.

Są one wykorzystywane podczas przeglądów technicznych urządzeń elektrycznych, silników, pomp, instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Sprawdzają się również w zakładach przemysłowych do sprawdzania urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie różnymi procesami. Używając ich, można bardzo szybko odnaleźć gorące i zimne miejsca, które mogą zwiastować problemy techniczne. Wczesne wykrycie takich punktów pozwala bezzwłocznie wdrożyć odpowiednie działania naprawcze i uniknąć lub znacznie skrócić czas przestojów np. na liniach produkcyjnych.