Blog

Na czym polega analiza modalna?

młotki modalne

Analiza modalna jest badaniem wykonywanym w celu określenia właściwości dynamicznych obiektów mechanicznych. Metoda ta wykorzystywana jest w przypadku występowania wielokrotnych drgań, często powiązanych z hałasem.

Urządzeniami wykorzystywanymi do przeprowadzenia analizy modalnej są młotki modalne, które znajdą Państwo w naszym asortymencie. Sprzedajemy je wraz ze wszystkimi elementami niezbędnymi do rozpoczęcia testów: akcelerometrami oraz układami kondycjonowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Mikrofony pomiarowe

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór mikrofonów pomiarowych. Posiadamy nowoczesne wstępnie spolaryzowane modele oraz tradycyjne zewnętrznie polaryzowane, o różnej średnicy (¼”, ½” i 1”) i zróżnicowanym zakresie dynamicznym. Urządzenia spełniają normy IEC oraz ANSI.

Wszystkie mikrofony pomiarowe z naszego asortymentu zostały wyprodukowane przez renomowanego producenta czujników piezoelektrycznych i rozwiązań akustycznych, firmę PCB Piezotronics.

Wzbudniki drgań i udarów

Firma EC Test Systems może zaproponować swoim Klientom rozbudowaną ofertę wzbudników drgań i udarów. Posiadamy modalne wzbudniki elektromagnetyczne o różnej sile i skoku, a także maszyny do testów udarowych o zróżnicowanej ładowności, zarówno w wersji hydraulicznej, jak i pneumatycznej. Do nabycia udostępniamy również przenośne kalibratory drgań oraz wzbudniki elektrodynamiczne chłodzone wodą lub powietrzem. Naszą ofertę uzupełniają usługi pomiarowe – dysponujemy laboratorium do przeprowadzania różnych testów: analizy modalnej, pomiarów bezstykowych, akustycznych, tensometrycznych i innych.

Wielkokanałowe rejestratory i analizatory

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór wielokanałowych rejestratorów i analizatorów. Posiadamy urządzenia do rejestracji sygnałów i wibracji, kompaktowe systemy akwizycji danych oraz rejestratory video do testów motoryzacyjnych. Sprzedajemy przenośne analizatory drgań oraz urządzenia wielofunkcyjne firmy SIEMENS przeznaczone do trudnych i nietypowych testów, które łączą cechy analizatora i rejestratora. Naszą ofertę uzupełniają układy kondycjonowania oraz mierniki drgań. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi produktami w naszym asortymencie.