Blog

Rekordery i ich zastosowanie w testach motoryzacyjnych

fabryka samochodów

Współczesne testy motoryzacyjne zdecydowanie różnią się od tych, które wykonywane były jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie podczas wykonywania testów motoryzacyjnych wykorzystuje się nowoczesny, bardzo zaawansowany sprzęt technologiczny, dzięki któremu możliwe jest dokładne określenie wszelkich parametrów pojazdu. Podstawowym urządzeniem w tym przypadku są nowoczesne rekordery. Jak działają i dlaczego ich wykorzystanie jest tak ważne?

Czym jest rekorder?

Rekordery to nic innego, jak niewielkie kamery, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w motoryzacji. Jest to sprzęt stosunkowo tani (w zależności od wybranego modelu) oraz bardzo łatwy w montażu. Nawet osoba, która nie ma doświadczenia z tego typu urządzeniem, bez problemu poradzi sobie z jego instalacją. Rekorder może mieć różne parametry, co przekłada się na jakość otrzymywanego obrazu.

Nowoczesne urządzenia wykorzystywane są bardzo często przez zwykłych kierowców. Jednak zaawansowane technologicznie modele najwyższej jakości stosowane są przez specjalistów w testach motoryzacyjnych. Pokazują one wówczas nie tylko obraz z zarejestrowanej jazdy, ale także parametry związane z dokładną pracą pojazdu.

Co wyróżnia rekordery wykorzystywane w testach motoryzacyjnych?

Profesjonalny sprzęt powinien być dopasowany do różnych warunków, w których będzie wykorzystywany. Najnowsze modele, które dostępne są na rynku, wyróżniają się:

  • niewielkimi rozmiarami – dzięki czemu mogą być wykorzystywane w każdym miejscu, ponieważ bardzo łatwo można je przetransportować,
  • bardzo prostym systemem obsługi – dzięki czemu może je obsługiwać nawet osoba, która nie zna dokładnie branży,
  • dedykowanym oprogramowaniem,
  • możliwością zasilania za pomocą baterii.

Profesjonalne rekordery wykorzystywane podczas specjalistycznych testów motoryzacyjnych to zaawansowane urządzenia. Dzięki nim możliwe jest określenie dokładnej pracy pojazdu – jego silnika, kół, czy innych elementów.

Sprzęt ten nie należy do najtańszych. Istnieje jednak wiele firm, które oprócz – samej sprzedaży – oferują także wypożyczenie rekorderów do przeprowadzenia testów motoryzacyjnych. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą przeprowadzić je jednorazowo i nie chcą inwestować w sprzęt, który nie byłby w pełni wykorzystany.