jak analizowac dane hiperspektralne - Ekskluzywne webinaria ECTS
WEBINAR NA ŻĄDANIE  |   Jak analizować dane hiperspektralne

PRELEGENT:  Dariusz Knapek – Certyfikowany Termografista ITC, poziom III

Kamery hiperspektralne stają się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w nauce oraz w przemyśle. Nowoczesne konstrukcje sensorów posiadają zintegrowane oprogramowanie do przetwarzania danych, które sprawia, że praca staje się łatwiejsza.

Obrazy hiperspektralne pozyskane z nalotów na niskim pułapie dają wysokiej rozdzielczości obrazy spektralne pozwalające na ocenę wzrostu roślin oraz przewidywanie plonów.

Stosując odpowiednie wzorce oraz algorytmy klasyfikacji możesz wykryć stres wodny oraz choroby roślin. Możesz poszukiwać rud zawierających wartościowe minerały lub badać jakość nawożenia.

Naukowe kamery termowizyjne FLIR i możliwości analizy spektralnej kopia - Ekskluzywne webinaria ECTS
WEBINAR NA ŻĄDANIE  |   Naukowe kamery termowizyjne FLIR i możliwości analizy spektralnej

PRELEGENT:  Jarosław Knapek – Certyfikowany Termografista ITC, poziom II

Kamery termowizyjne umożliwiają bezkontaktowe pomiary temperatury obiektu w celu gromadzenia, analizy i raportowania danych. Ze względu na zaawansowane funkcje wykorzystywane są w wielu aplikacjach, od zastosowań wojskowych, po inspekcje przemysłowe i budowlane.

Termowizja stała się także nieodzownym narzędziem dla wszelkiego rodzaju projektów badawczo-rozwojowych. Istnieje wiele typów kamer o specyficznych cechach dopasowanych do określonych zastosowań naukowych i badawczych. Dobór odpowiedniej kamery jest kluczowym dla prowadzonego projektu.

Emisja akustyczna  Zastosowanie metody do oceny stanu technicznego obiektów - Ekskluzywne webinaria ECTS
WEBINAR NA ŻĄDANIE  |   Emisja akustyczna. Zastosowanie metody do oceny stanu technicznego obiektów

PRELEGENT:  Dariusz Knapek – Ekspert w dziedzinie badań nieniszczących (Metoda AT poziom 1, ISO 9712)

Emisja akustyczna to zjawisko, w którym generowane są przejściowe fale sprężyste przez np. odkształcenia plastyczne, propagację pęknięć, erozję, korozję, zderzenia lub wycieki, dające informacje o różnych procesach degradacji i procesach niszczenia, które będą występowały w materiałach, zarówno konstrukcje kompozytowe jak i monolityczne.

Zaletą stosowania emisji akustycznej jest możliwość przeprowadzania badań na działających urządzeniach, bądź zbiornikach wypełnionych medium roboczym.

Diagnostyka polega na analizie parametrów sygnałów emisji akustycznej, rejestrowanych z kilkudziesięciu czujników odległych nawet o kilkaset metrów od systemu pomiarowego.

Aktywna termografia i naukowe kamery termowizyjne FLIR - Ekskluzywne webinaria ECTS
WEBINAR NA ŻĄDANIE  |   Aktywna termografia i naukowe kamery termowizyjne FLIR

PRELEGENT:  Jarosław Knapek – Certyfikowany Termografista ITC, poziom II

W trakcie spotkania:
  • poznasz wysokiej klasy systemy do badań nieniszczących metodą termografii aktywnej
  • nauczysz się dobierać typ kamery termowizyjnej FLIR do aplikacji
  • zobaczysz wyniki pomiarów

Zdalny monitoring emisji akustycznej - Ekskluzywne webinaria ECTS
WEBINAR NA ŻĄDANIE  |   Zdalny monitoring emisji akustycznej

PRELEGENCI:  Dariusz Knapek [EC TEST Systems Sp. z o.o.] i Horst Trattnig [Vallen Systeme GmbH]

TRZASK! ZGRZYT! to dźwięki, które budzą w nas strach i nie lubimy ich słuchać. Zazwyczaj towarzyszą one przykrym doświadczeniom i skutkują znacznym wydatkom.

Pomyśl ile byłoby dla Ciebie warte, żeby móc z dużym wyprzedzeniem usłyszeć pękanie stalowej podpory lub betonowej belki nośnej, albo pękania stalowego zbiornika wypełnionego gazem na terenie Twojego zakładu pracy?

Jeżeli chcesz poznać technologie wczesnego wykrywania zniszczeń konstrukcji budowlanych i dowiedzieć się jak monitowanie emisji akustycznej zapewni Ci bezpieczeństwo i oszczędności, koniecznie obejrzy  webinar na temat systemów monitorowania emisji akustycznej.

    Pobierz nagranie