NEWSLETTER

PCBNewsletter 2023

Udoskonalone wersje czujników siły Force Links z serii 261B, firmy PCB Piezotronics, Inc.

Obudowa czujnika została wyposażona w dodatkową izolację elektryczną od podłoża, a cała konstrukcja charakteryzuje się zwiększoną sztywnością.
Czujniki Force Links pozwalają na pomiar siły jednocześnie w trzech osiach, w zakresie do 44,48 kN ( w osi Z), oraz do 17,79 kN w osiach X oraz Y. Dodatkowym atutem produktu jest hermetyczna obudowa, wykonana ze stali nierdzewnej.
Wybrane czujniki dostępne są w wariantach ICP, ze zintegrowaną elektroniką, lub też ładunkowej, która pozwala na pracę w tempetaturze wynoszącej do 177 °C.

Modele z serii 261B mogą zostać wykorzystane w bardzo wielu scenariuszach pomiarowych, do których zaliczamy:
 • Pomiary dynamiki podwozi samochodowych i innych pojazdów
 • Pomiar sił uderzenia podczas testów upadku i testów zderzeniowych
 • Dostarczanie informacji zwrotnych dla testów wibracyjnych
 • Pomiar sił do analizy modalnej i testów strukturalnych
 • Ocena i badanie zdolności biomechanicznych,
 • Monitorowanie mocowań maszyn i silników pod kątem niewyważenia lub poluzowania elementów

Jesteś zainteresowany? Zapisz się
na newsletter!

  Zapisz się na newsletter!

  Trójosiowy akcelerometr o zmiennej pojemności 3743F

  Model 3743F to trójosiowy akcelerometr o zmiennej pojemności elektrycznej (variable capacitance). Czujnik wyróżnia odpowiedź częstotliwościowa, której dolna granica zaczyna się już od 0 Hz (DC). Element pomiarowy został zabudowany w hermetycznej i kompaktowej obudowie, wykonanej z tytanu.

  #vibrationtesting #automotivetesting #flighttest
  Jesteś zainteresowany? Zapisz się
  na newsletter!

   Zapisz się na newsletter!

   Nowy Model

   Dział przemysłowy firmy PCB Piezotronics, Inc. przedstawia nowy, niedrogi przetwornik prędkości drgań model 655A91 z sygnałem wyjściowym 4-20 mA. Posiada on zaawansowaną charakterystykę częstotliwościową od 3,5 do 2000 Hz oraz większy zakres temperatury pracy – do 105°C.
   Łatwa integracja z istniejącymi systemami PLC/DTC oraz kompaktowa konstrukcja sprawiają, że idealnie nadaje się do monitorowania drgań wentylatorów, silników, czy pomp.

   Jesteś zainteresowany? Zapisz się
   na newsletter!

    Zapisz się na newsletter!

    Dokładny pomiar wysokiej częstotliwości

    Nowy model 356A19 z rodziny miniaturowych trójosiowych czujników firmy PCB Piezotronics, Inc. posiada bardzo szeroki zakres częstotliwości (±5%) od 1 do 13,000 Hz.
    Idealnie nadaje się m.in do analizy modalnej i strukturalnej, testów wibracyjnych w środowiskach próżni termicznej, testów satelitów (HALT/HASS), testów elektrycznych układów napędowych oraz wszelkich testów wibracyjnych z ograniczoną przestrzenią lub na małych obiektach.

    #vibrationtesting #spacetesting #NVH
    Jesteś zainteresowany? Zapisz się
    na newsletter!

     Zapisz się na newsletter!

     Cyfrowy kondycjoner sygnału ICP

     Cyfrowy kondycjoner sygnału ICP, model 485B39, oferuje łączność plug-and-play za pośrednictwem złącza USB.
     Model 485B39 firmy The Modal Shop [spółki związanej z PCB Piezotronics] to kieszonkowy, dwukanałowy kondycjoner ICP, który pozwala na zamianę sygnału analogowego na cyfrowy. Urządzenie pozwala na podłączenie dowolnego czujnika ICP – akcelerometru, mikrofonu, młotka modalnego, tachometru laserowego, czy też czujnika siły. Kondycjoner 485B39 stworzony został do obsługi w trybie plug-and-play, bez potrzeby instalacji dodatkowych sterowników. Urządzenie posiada dwa wejścia BNC i 24-bitowe wyjście sygnału cyfrowego poprzez port USB, umożliwiając bezpośrednie połączenie czujnika z dowolnym komputerem, tabletem lub smartfonem w celu łatwego gromadzenia, analizy i udostępniania zarejestrowanych danych pomiarowych.
     Dzięki kompatybilności z szeroką gamą oprogramowania istnieje możliwość dopasowania urządzenia do swoich potrzeb
     .

     #PCB #PCBPiezotronics #digital #PlugAndPlay #SignalConditioner
     Jesteś zainteresowany? Zapisz się
     na newsletter!

      Zapisz się na newsletter!

      Monitorowanie maszyn

      Awaria sprężarki chłodniczej zwykle niesie ze sobą poważne konsekwencje. I głównie, jeśli uszkodzenie wystąpi nieoczekiwanie. Utrata komfortowego systemu klimatyzacji jest prawdopodobnie najłatwiejsza do zniesienia, ale wyniki są głębokie w przypadku systemów klimatyzacji dla centrów medialnych. Częstych przyczyn można znaleźć w przenoszeniu mocy silnika/sprężarki. Ale również wadliwe lub luźne mocowania, uszkodzenia łożysk wewnątrz sprężarki i wstrząsy hydrauliczne spowodowane pulsacją mogą prowadzić do wczesnej i nieoczekiwanej awarii układu chłodzenia. Wymienione rodzaje uszkodzeń można wykryć na wczesnym etapie za pomocą analizy drgań. Czujniki drgań zapewniają wczesne wskazania zbliżających się obrażeń. Nawet pierwsza chropowatość powierzchni tocznych pierścienia łożyskowego jest niezawodnie wskazywana. Naprawę lub wymianę można zatem przygotować i zaplanować na wczesnym etapie.
      Kolejną zaletą jest to, że monitorowanie stanu pozwala uniknąć kosztów ze względu na zbyt wąski okres konserwacji, a naprawy są przeprowadzane tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

      #PCB#PCBPiezotronics#ConditionMonitoring#sensor
      Jesteś zainteresowany? Zapisz się
      na newsletter!

       Zapisz się na newsletter!