Seminaria i webinaria, Wydarzenia

ZDALNY MONITORING EMISJI AKUSTYCZNEJ

badania nieniszczace

Data: 07 maj
Godzina: 14:00 Uwaga zmiana godziny!
Czas trwania: 45 minut

TRZASK! ZGRZYT!

to dźwięki, które budzą w nas strach i nie lubimy ich słuchać. Zazwyczaj towarzyszą one przykrym doświadczeniom i skutkują znacznym wydatkom.

Pomyśl ile byłoby dla Ciebie warte, żeby móc z dużym wyprzedzeniem usłyszeć pękanie stalowej podpory lub betonowej belki nośnej, albo pękania stalowego zbiornika wypełnionego gazem na terenie Twojego zakładu pracy?

Jeżeli chcesz poznać technologie wczesnego wykrywania zniszczeń konstrukcji budowlanych i dowiedzieć się jak monitowanie emisji akustycznej zapewni Ci bezpieczeństwo i oszczędności, koniecznie zapisz się na webinarium prowadzone przez Dariusza Knapka z EC TEST Systems oraz Horst Trattnig z firmy Vallen Systeme na temat systemów monitorowania emisji akustycznej.

Emisja akustyczna to zjawisko fizyczne występujące w materiale, w którym w wyniku procesu powstaje zanikająca fala sprężysta. Źródłami emisji akustycznej są: deformacja plastyczna i elastyczna, pękanie, korozja, przemiany fazowe, wycieki, kawitacja, wyładowania niezupełne i tarcie. Wymienione wyżej zjawiska charakteryzują różne częstotliwości oraz amplituda generowanego sygnału.

    Pobierz nagranie