SUCCESS STORY

GUANGXI YUCHAI MACHINERY

guangxi yuchai machinery  featured tcm

Dlaczego japoński potentat w produkcji silników, firma Yuchai, wybrał oprogramowanie firmy Siemens Digital Industries Software spośród innych dostępnych na rynku?  

Guangxi Yuchai Machinery Co., Ltd. jest producentem silników, które są powszechnie stosowane w samochodach, maszynach budowlanych, maszynach rolniczych, jednostkach pływających, agregatach prądotwórczych. Reagując na rosnącą konkurencję, Yuchai wybrał Siemens Digital Industries Software spośród wielu dostawców oprogramowania jako swojego partnera, tym samym utrzymując wysoką jakość, różnorodność produktów oraz elastyczność.

Oprogramowanie Simcenter 3D, jest zbudowane na platformie NX dlatego zapewnia bezproblemową obsługę CAD i CAE, zostało ono docenione przez Yuchai ze względu na jego przydatność, dokładność i niezawodność.  Przykładem jest sytuacja, kiedy doszło do kolizji między zaworem a tłokiem modelu silnika. Ku zaskoczeniu firmy, w ciągu trzech dni po interwencji członkowie działu CAE zidentyfikowali prawdziwą przyczynę: błąd montażu spowodowany nieprawidłowymi znakowaniami wykonanymi przez dostawcę podczas procesu obróbki.

Szybkie rozwiązywanie problemów i możliwość przeprowadzania analizy awarii na etapie testowym było decydującym aspektem przy wyborze oprogramowania przez firmę Yuchai. W  oparciu o oprogramowanie Simcenter 3D otrzymano konstruktywne sugestie dotyczące ulepszeń, które znacząco przyczyniają się do poprawy jakości produktu i skrócenia cyklu rozwoju.

Dowiedz się więcej  >>