Rozwiązania symulacyjne dla systemów hydraulicznych i pneumatycznych
WEBINAR NA ŻYWO  |  15 PAŹDZIERNIKA 2020  |  10:00 
zaproszenie webinar2 kopia 1 - Webinar: Rozwiązania symulacyjne dla systemów hydraulicznych i pneumatycznych
Identyfikacja, rozpoznanie i ustalenie warunków pracy układu to nieodłączne czynności w procesie projektowania maszyny. Układy hydrauliczne i pneumatyczne muszą spełniać coraz wyższe normy dotyczące wysokiej wydajności, jak również powinny być optymalne pod kątem całkowitego kosztu utrzymania.

W działach odpowiedzialnych za badania i rozwój nowych produktów niezbędne stają się testy, celem predykcji wytrzymałości i niezawodności elementów zastosowanego układu. Wiąże się to z przygotowaniem i wykonaniem pomiarów, co jest długotrwałym i kosztownym procesem.

Rozwiązaniem, usprawniającym pracę w zakresie prototypowania układów odpowiadających założeniom projektowym, jest symulacja systemów mechatronicznych, którą wykonamy przy pomocy inżynierii opartej na modelu, w oprogramowaniu Simcenter Amesim.

Zapisz się na bezpłatne webinarium podczas którego dowiesz się w jaki sposób modelować zagadnienia związane z dynamiką płynów na wczesnym etapie cyklu projektowania. Zobaczysz na przykładach, jak uprościć zagadnienia związane z układami hydrauliki lub pneumatyki przemysłowej, odprowadzaniem ciepła, spadkami ciśnienia w rurociągach.
Podczas webinarium poznasz innowacyjne podejście do symulacji systemów. Wykorzystując inżynierię opartą na modelu do predykcji pracy maszyn, rozwiążesz potencjalne problemy w optymalizacji układów hydraulicznych, pneumatycznych, chłodzenia na wczesnym etapie prototypowania.

Agenda:

  • Wstęp, wykorzystanie Simcenter Amesim w celu modelowania problemów przepływowych i termicznych
  • Praktyczne przykłady – hydraulika przemysłowa, modelowanie rurociągu, modelowanie problemów związanych z termiką
  • Podsumowanie, pytania

Prelegent:

  • Jacek Spisak, Inżynier Systemów CAE

    Pobierz nagranie