NEWSLETTER

PCBNewsletter 2021

1640282444161?e=1643846400&v=beta&t=1Ioq21WWByS3 UXEuz6 JdEStooQlsawzWek h7mQ5k - PCBNewsletter 2021
The PCB elves are working hard, sprinkling Total Customer Satisfaction on every sensor. Cheers to the holidays, from our workshop to yours!

#Sensors #Manufacturing #HappyHolidays #HolidaySpirit #Workshop

1638985649961?e=1642636800&v=beta&t=U1MFdy5a3CMy8NKnadSW9f9a2SSWmw7DsH84PJV4uhs - PCBNewsletter 2021
United Launch Alliance

Jesteśmy dumni ze współpracy z United Launch Alliance (ULA) nad #AtlasV! Wczoraj na Przylądku Canaveral #STP3 start misji obejmował wielozadaniowe statki kosmiczne przewożące ładunki i eksperymenty dla United States Space Force, Space Systems Command i NASA – National Aeronautics and Space Administration.

#PartnersinSpace #SpaceIndustry #Space #AerospaceIndustry #AerospaceEngineering #Sensors #Rockets #MissionSuccess #SpaceLaunch

Jesteś zainteresowany? Zapisz się
na newsletter!

  Zapisz się na newsletter!

  Jeszcze dokładniejsze pomiary

  Endevco model 7298A to nowy, trójosiowy akcelerometr o zmiennej pojemności (VC), który został zaprojektowany w celu zapewnienia jeszcze dokładniejszych pomiarów m.in. w testach trzepotania, testach dynamiki pojazdów oraz do zastosowań w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym.

  #Sensors #EVTOL #FlutterTesting #ModalAnalysis #FlightTesting #Aerospace #Testing #Measurement #Engineering #SensorTechnology #TestEngineer

  PCB Piezotronics częścią NASA

  To zaszczyt być częścią zespołu uruchamiającego #LucyMission dla NASA – National Aeronautics and Space Administration! Rakieta United Launch Alliance (ULA) #AtlasV z powodzeniem wystrzeliła Lucy, aby zbadać planetoidy trojańskie Jowisza w weekend.

  #SpaceIndustry #Space #AerospaceIndustry #AerospaceEngineering #Sensors #TestandMeasurement #Rockets #MissionSuccess #SpaceLaunch

  Jesteś zainteresowany? Zapisz się
  na newsletter!

   Zapisz się na newsletter!

   Wczesne wykrywanie uszkodzeń łożysk

   Wczesne wykrywanie uszkodzeń w łożyskach tocznych maszyn wirujących jest kluczowe w zapobieganiu wystąpienia awarii. Monitorowanie drgań łożysk oraz interpretacja wyników pomiarowych pozwala skutecznie prowadzić diagnostykę predyktywną w zakładzie przemysłowym. Wczesne wykrycie usterek łożysk pozwala na podjęcie działania, zanim dojdzie do poważniejszych uszkodzeń.

   #PCB #PCBPiezotronics #SafetyIntegrityLevel #SIL #productmanagement #predictivemaintenance #sensor

   Jesteś zainteresowany? Zapisz się
   na newsletter!

    Zapisz się na newsletter!

    Monitorowanie dynamiki spalania w turbinach gazowych

    W energetyce jednymi z ważniejszych wymagań pracy turbin gazowych są: niezawodność, ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz wydajność. W komorach spalania montowane są czujniki ciśnienia, aby wykryć dynamikę spalania.

    Czujniki serii 176 firmy PCB Piezotronics, INC. posiadają specjalny piezoelektryczny element pomiarowy UHT-12TM, dzięki któremu mogą stale pracować w temperaturze otoczenia do 760°C. Jedną z zalet tego materiału jest jego wysoka stabilność podczas przejściowych zmian temperatury. Kompensacja przyspieszenia poprawia jakość sygnału, a wyjście różnicowe gwarantuje dobry stosunek sygnału do szumu.

    Seria 176 dostępna jest w wersji ATEX. Dla różnych typów turbin dostępne są odpowiednie warianty, umożliwiające m. in. łatwą instalację czujnika w komorach spalania.

    #PCB #PCBPiezotronics #Pressure #measurement #ATEX #High #temperature #Energy #Condition #Monitoring

    Kondycjoner sygnału: z ICP®/IEPE na 4-20 mA

    W monitorowaniu drgań często konieczne jest zapewnienie ciągłego i możliwego do oceny sygnału do wyznaczania trendów. Sygnał 4-20 mA jest idealny do ciągłego monitorowania maszyn o znaczeniu krytycznym. Przede wszystkim sygnał ten można przesłać do prawie każdego systemu PLC/PLT/SCADA.

    Przetworniki ICP®/IEPE serii 682 firmy PCB Piezotronics, INC. umożliwiają konwersję surowego sygnału drgań na sygnał prądowy. Obydwa urządzenia przeznaczone są do akcelerometrów ICP®/IEPE o czułości 100 mV/g. Model 682A14 na wyjściu podaje wartość szczytową, natomiast model 682A15 wartość RMS. Zakres dla obu urządzeń wynosi od 0 do 25,4 mm/s.

    #PCB #PCBPiezotronics #DINRail-Modul #420mA #signalconverter #machine #monitoring #acceleration #sensor #vibration #accelerometer

    Jesteś zainteresowany? Zapisz się
    na newsletter!

     Zapisz się na newsletter!

     Endevco Model 2262B jest czujnikiem wykonanym w technologi MEMS, który charakteryzuje się wielomodowym tłumieniem przez co może działać w zakresie częstotliwości od 0 Hz do aż 40 kHz. Dodatkowo posiada hermetyczną obudowę o podwyższonej odporności.

     Zaprojektowany do pomiarów długo trwających wstrząsów w takich aplikacjach jak:

     ☑️ Badanie odpowiedzi układu
     ☑️ Shipboard shock (per MIL-DTL-901E)
     ☑️ Testy pojazdów

     #Defense #Accelerometer #Transducer #TestAndMeasurement #Testing

     Przedstawiamy nowy, ultrawysokotemperaturowy czujnik ciśnienia idealny do pomiarów dynamiki spalania i termoakustyki.

     Eliminuje potrzebę chłodzenia wodą do 1400 °F (760 °C).

     #NewProductAlert #AerospaceAndDefense #HighTemperature #PressureSensors #Rocket #RocketScience #GasTurbine

     #videoalert

     Wiedza jest #power. Określ pomiar linii bazowej za pomocą  #digitalaccelerometer USB.

     Misja #NROL82 dla National Reconnaissance Office rozpoczęła się wczoraj z Vandenberg Air Force Base na rakietę #DeltaIVHeavy. Jesteśmy dumni, że braliśmy udział w misji bezpieczeństwa narodowego z United Launch Alliance.

     Jesteś zainteresowany? Zapisz się
     na newsletter!

      Zapisz się na newsletter!

      Gromadzenie danych nigdy nie było tak opłacalne, dostępne i przenośne. Dowiedz się, jak może Ci pomóc nasz #digitalacceleromter USB

      Dowiedz się więcej >>

      #Newproductalert! Firma Endevco prezentuje nowy, tłumiony trójosiowy piezorezystywny akcelerometr o wysokim limicie przeciążenia g. Został zaprojektowany do pomiaru udarów mechanicznych w trzech wzajemnie prostopadłych osiach.Model 7284A wyposażony jest w nowy, wytrzymały kabel o niskim poziomie szumów, który redukuje hałas tryboelektryczny, dzięki czemu jest idealny do zastosowań przy silnych wstrząsach mechanicznych czy testach pirotechnicznych.

      Dowiedz się więcej >>

      #CzyWieszZe
      Przetwornik drgań zastosujesz do monitorowania procesów w połączeniu z systemami PLC, DCS lub SCADA?

      Dowiedz się więcej >>

      #CzyWieszZe

      Nasz partner, PCB Piezotronics za priorytetowy cel stawia stworzenie doskonałej obsługi klienta, aby zdobywać stałych klientów i utrzymywać ich lojalność.
      Total Customer Satisfaction to zobowiązanie wobec klientów, aby konsekwentnie dostarczać produkty w konkurencyjnej cenie i o wysokiej jakości, na czas- zgodnie z harmonogramem.
      W EC TEST Systems kontynuujemy strategię naszego partnera, zbieramy informacje zwrotne od naszych klientów, co pozwala nam na ulepszanie oferowanych rozwiązań oraz obsługi.
      Jeśli chcesz przekazać nam swoją opinię, napisz do nas wiadomość lub zamów rozmowę telefoniczną.

      Więcej na temat Total CustomerSatisfaction >>

      Bezpieczne maszyny – bezpieczni pracownicy.

      Czy wiesz, że od 8 lat PCB posiada bezprzewodowy system monitorowania drgań Echo. System ten umożliwia zbieranie danych o drganiach w typowych środowiskach przemysłowych, z odległości nawet do 365 metrów. Zdalna analiza możliwa jest za pomocą oprogramowania systemowego, a wszystko to zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego.

      więcej na temat Echo System >>

      PCB Piezotronics posiada akcelerometry wysokotemperaturowe i czujniki ciśnienia dynamicznego, które są odpowiednie dla większości turbin gazowych. W czujnikach stosowanych w wysokich temperaturach, w celu uniknięcia błędów spowodowanych wahaniami temperatury wykorzystuje się ekskluzywny kryształ pomiarowy UHT-12. Aby zapewnić większą dokładność, czujniki kalibrowane są w pełnym paśmie częstotliwości.

      więcej >>

      Przy wyborze odpowiedniego młotka modalnego najważniejszy jest rozmiar obiektu, który zamierzamy badać. Im większy obiekt do wzbudzenia, tym wymagany jest większy młotek modalny. Jeśli chcesz zrozumieć tę zasadę lepiej, zobacz przewodnik przygotowany przez PCB Piezotronics, który pomoże Ci dobrać odpowiedni młotek do zastosowania w Twojej aplikacji.

      więcej >>

      #Czujniki IMI to szeroka gama #przemyslowych czujników trójosiowych o różnych czułościach (10 mV/g, 100 mV/g i 500 mV/g), dobieranych w zależności od wymagań #aplikacji.
      Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną konsultację, napisz do nas wiadomość lub zamów rozmowę telefoniczną.

       

      W celu uzyskania wysokiego poziomu czułości oraz niskiego poziomu szumów, mikrofony testowe i pomiarowe wykorzystują bardzo delikatne elementy sensoryczne. W przypadku niewłaściwego użycia, można w łatwy sposób uszkodzić cienką membranę. Wytrzymała, zabezpieczająca nasadka, model 079A52 to ekonomiczne rozwiązanie, które wydłuży żywotność mikrofonu przy minimalnym wpływie na dokładność pomiarów.

      więcej >>

      #videoalert

      Akcelerometr cyfrowy USB (model 633A01) umożliwia użytkownikom wykonywanie profesjonalnych pomiarów drgań bezpośrednio z komputera, smartfona lub tabletu, zamieniając każde urządzenie w przenośny, podręczny miernik drgań.

      #pomiardrgan #drgania #monitorowaniemaszyn #czujnikcyfrowy #czujnikusb