Aktualności

Nowa seria webinariów: Monitorowanie stanu kondycji maszyn

webinar

Monitorowanie stanu kondycji maszyn – rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w przemyśle

W imieniu naszego partnera, firmy PCB Piezotronics zapraszamy Cię na serię webinariów: Monitorowanie stanu kondycji maszyn – rozwiązania dla bezpieczeństwa i bezawaryjnej pracy.

Każde webinarium będzie trwało ok. 45 min, z dodatkowym czasem na pytania i odpowiedzi na końcu.
Webinary będą prowadzone w czwartki, od godz. 17:00.

Webinaria odbywać się będą w języku angielskim.
Nie możesz uczestniczyć w danym dniu, o konkretnej godzinie?
Zarejestruj się, a organizatorzy prześlą Ci nagranie całego webinarium!!!

#1 How To: Turning Your Phone into a Vibration Analyzer

Data: 21.01.2021  godzina: 17:00  Prezenter: Mike Scott

Czy wiesz, że Twój smartfon może stać się analizatorem wibracji lub zwykłym miernikiem drgań? Aby wykorzystać potencjał Twojego telefonu wystarczy cyfrowy akcelerometr ze złączem USB. Dołącz i dowiedz się więcej

#2 Troubleshoot, Don’t Trash: Calibrating Differential Charge Accelerometers

Data: 28.01.2021  godzina: 17:00  Prezenter: Mike Scott

Dowiedz się jak rozwiązywać problemy z wysokotemperaturowymi akcelerometrami ładunkowymi wraz z przetwornikami pracującymi m.in. w turbinach gazowych. Sprzęt może być kalibrowany osobno lub jako system bez względu na rodzaj sygnału wyjściowego (AC current lub AC voltage).

#3 Set It and Forget It: Automatic Tank Gauging

Data: 04.02.2021  godzina: 17:00  Prezenter: Lee Aiken

Dokładność danych i niezawodność oprzyrządowania są kluczowe dla pomiaru poziomu cieczy. Tradycyjne pomiary zawierały tylko podstawowe informacje. Nowe rozwiązania obejmują pomiar objętości, pomiar temperatury i wysokich poziomów alarmowych przy użyciu jednego urządzenia. Dołącz i dowiedz się więcej.

#4 High Temp, High Stakes: Pressure Probes for Combustion Monitoring

Data: 11.02.2021  godzina: 17:00  Prezenter: Dave Martin

Wraz z dążeniem do lepszej wydajności paliwowej i niższej emisji spalin, metody spalania paliwa stosowane przez turbiny gazowe mogą prowadzić do wielu problemów. Mniejsza szybkość spalania może pomóc w utrzymaniu niskiej emisji tlenków azotu, ale może powodować inne problemy, takie jak niestabilność spalania, która może z czasem uszkodzić m.in. dysze paliwowe i inne elementy przejściowe. W monitorowaniu poziomów i identyfikowaniu problemów, pomocne mogą być wysokotemperaturowe sondy ciśnieniowe.

#5 Go Wireless: Converting Your Existing Vibration Monitoring Instrumentation

Data: 18.02.2021  godzina: 17:00  Prezenter: Vic Viola

Czy prosty, skuteczny, oparty na alarmach bezprzewodowy system monitorowania drgań skróciłby czas przestojów? Interesuje Cię bezprzewodowe monitorowanie drgań, które opiera się na istniejącym systemie, a nie zastępuje go? Dołącz do nas, aby dowiedzieć się jak zainstalowane akcelerometry mogą zostać ponownie wykorzystane w wyrafinowanym bezprzewodowym systemie monitorowania drgań, który zapewnią codzienna ochronę stanu maszyn, zsynchronizowaną z istniejącym systemem.

#6 Breaking Barriers: Getting Started with 4-20 mA Vibration Transmitters

Data: 25.02.2021  godzina: 17:00  Prezenter: Mike Nero

Najlepszym sposobem na wyeliminowanie przestojów krytycznych urządzeń wirujących jest monitorowanie stanu kondycji takich maszyn. Poruszymy tematy prostych, ogólnych pomiarów oraz trudnych uszkodzeń łożysk tocznych. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się jak uprosić złożone zadania monitorowania stanu kondycji maszyny.

#7 Ditch the Service Contract: On-Site Vibration Analyzer Calibration

Data: 04.03.2021  godzina: 17:00  Prezenter: Mike Nero

Czy posiadasz starszy model analizatora drgań, którego producent OEM nie może skalibrować? Szukasz alternatywy dla drogiego serwisu analizatora? Dołącz do nas, aby dowiedzieć się jak „skalibrować” przenośny analizator drgań oraz powiązany z nim akcelerometr.

Powiązane tematy