Aktualności

Nowa seria webinarów TMS poświęconych pomiarom dźwięku i wibracji

webinaralertTMS lipiec

W imieniu naszego partnera, firmy The Modal Shop zapraszamy do przyłączenia się do nowej serii webinarów, które rozpoczynają się we wrześniu:

Pomiary dźwięku i wibracji – oprzyrządowanie i praktyczne porady testowe

Sesja będzie odbywać się w każdy wtorek, począwszy od 15 września, o godzinie 15:00 czasu środkowoeuropejskiego i będzie trwała siedem tygodni. Każdy webinar prowadzony będzie w języku angielskim, z możliwością zadawania pytań.

Zachęcamy do zapoznania się z tematami spotkań:

Narzędzia usprawniające lub upraszczające pomiary dźwięku i wibracji
Data: 15 września, godz. 15:00

W dzisiejszym świecie czasami trudno jest wyłapać wszystkie nowości nawet firm które dobrze znamy. W tym webinarze omówione zostaną nowe produkty i aktualizacje, które mogłeś przeoczyć, a mogą one usprawnić i/lub uprościć testowanie. Podczas webinarów będziesz miał okazję poznać ponad 20 dostępnych rozwiązań, od sprawdzania całych kanałów pomiarowych, nowych opcji testowania w wilgotnych środowiskach, pomiarów ultra-niskich częstotliwości lub bardzo cichych środowisk, zdalnego monitorowania i wielu innych.

Digitalizacja czujników ICP®
Data: 22 września 2020, godz. 15:00

Czy wiesz, że możesz przeglądać, nagrywać, przesyłać strumieniowo i przetwarzać sygnały z piezoelektrycznych akcelerometrów i precyzyjnych mikrofonów poprzez telefon, tablet czy komputer? Od szybkich pomiarów po długoterminowe monitorowanie – uprościsz testy dzięki prawdziwym rozwiązaniom typu plug-and-play, które zmieszczą się w Twojej kieszeni. Omówione zostaną 2 produkty: akcelerometr Digiducer USB do pomiarów drgań i nowy kondycjoner sygnału Digital ICP na USB, używany z dowolnymi przetwornikami ICP/IEPE, zgodnymi ze standardami branżowymi.

Testowanie modalne: rozważania praktyczne
Data: 29 września 2020, godz. 15:00

Rozpoczynasz pracę z testami wibracyjnymi? Chcesz odświeżyć swoją wiedzę na ten temat? Konfiguracja shakerów, stingerów i przetworników może doprowadzić do błędów, których można by uniknąć. Dołącz do nas, aby poznać podstawy i praktyczne aspekty korzystania z shakerów modalnych, takie jak: ustawienie shakera, rozważania dotyczące wyboru czujników, wybór stingerów, odpowiednie wzmocnienia i inne czynności związane z testowaniem.

Testowanie przy ograniczonym budżecie: sprzęt dźwiękowy i wibracyjny
Data: 6 października 2020, godz. 15:00

W nowej covidowej rzeczywistości, gdy budżet jest mniejszy niż zakładaliśmy, wypożyczanie sprzętu może być alternatywą do kontynuowania testów. The Modal Shop, część grupy PCB, wynajmuje czujniki i systemy od ponad 30 lat firmom na całym świecie. Dostępnych jest wiele rozwiązań, od czujników po kompletne systemy pomiarowe, które pozwolą Ci kontynuować testy w 2020 r. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o sprzęcie i wsparciu dostępnym w Europie.

Typowe pułapki związane z pomiarami szumów na zewnątrz
Data: 13 października 2020, godz. 15:00

Pomiary na zewnątrz mogą sprawiać problemy. W zależności od sytuacji możemy nie mieć drugiej szansy na wykonanie testu. Ważne jest, aby zrobić to dobrze już za pierwszym razem. Typowe zagrożenia i pułapki obejmują: nieodpowiednią ochronę przed warunkami atmosferycznymi, słabe oznakowanie przyrządów i wybór lokalizacji, nieprawidłowe lub niekompletne dane, wadliwe planowanie zasilania czy nieprzewidywanie rozmiaru pliku danych.

Jak często należy kalibrować czujniki??
Data: 20 października 2020, godz. 15:00

Dołącz do nas podczas omawiania zagadnienia – „Jak często powinienem kalibrować czujnik?”. Na to pytanie często usłyszymy odpowiedź „to zależy”. Podczas 45-minutowej sesji zajmiemy się szczegółową analizą wszystkich czynników. Przyjrzymy się parametrom ryzyka oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania. Pozwolą one każdej osobie zaangażowanej w pomiar zapewnić odpowiednie odstępy czasu między kalibracjami. Chociaż czujniki o których będziemy mówić są zazwyczaj używane podczas testów strukturalnych (np. akcelerometry, mikrofony, młotki modalne), omówione koncepcje mają również zastosowanie do wielu innych typów czujników.

Pomiary dźwięku i wibracji – zapytaj o cokolwiek
Data: 27 października 2020, godz. 15:00

Dołącz do nas, aby posłuchać jak eksperci odpowiadają na pytania dotyczące testów i pomiarów! Będziemy zbierać pytania z każdego webinarium z tej serii, a także pytania przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej i mediów społecznościowych.

Dodatkowo, jeśli w trakcie do głowy przyjdzie Państwu jeszcze jakieś pytanie odpowiemy na nie na żywo. Aby przesłać swoje pytania, wyślij je na adres events@modalshop.com do 13 października!

Powiązane tematy