Aktualności, Artykuł

Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70

a a news
logo teledyne flir 300x74 - Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70
Producenci wykorzystują systemy wizyjne do monitorowania procesów i zapewnienia jakości produktów. W wielu przypadkach kamera wizyjna umożliwia wyłapywanie defektów, ale mimo tego często zdarza się, że obraz w paśmie promieniowania widzialnego to za mało. Na przykład kamery wizyjne nie wykryją, że forma wtryskowa nie jest wystarczająco gorąca, aby prawidłowo uformować produkt lub że nieprzezroczysta butelka nie została całkowicie wypełniona na linii produkcyjnej. Nawet proste, zautomatyzowane zadania typu „podnieś i umieść” mogą stanowić wyzwanie, jeśli produkt, który ma być odebrany przez ramię robota, ma ten sam kolor, co tło za nim.

W takich przypadkach praktycznym rozwiązaniem mogą być kamery termowizyjne. Kamery te wykrywają promieniowanie podczerwone — ciepło — i wykorzystują je do tworzenia obrazu o różnych kolorach reprezentujących temperatury na całej scenie. Po skierowaniu na linię nieprzezroczystych butelek, taka kamera natychmiast pokaże, która z nich nie jest całkowicie wypełniona.

a50 a70 bottles smaller - Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70
a50 a70 paper - Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70
Termogram prezentujący poziom płynu w butelkach
Rozkład temperatury na rolce papieru
biervat slecht - Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70
biervat ok - Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70
Rozkład temperatury na beczce z płynem czyszczącym i beczce z piwem

 

Kamera termowizyjna może nawet pomóc w zapobieganiu wypadkom, takim jak przyjęcie przez klienta beczki wypełnionej płynem czyszczącym zamiast piwa. Ponieważ beczka zawierająca płyn czyszczący ma znacznie wyższą temperaturę niż beczka z piwem, ciągłe monitorowanie temperatury ułatwia uniknięcie błędów.
A50 A70 - Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70
A50 A70 300x300 - Kontrola jakości produktu w przemyśle kamerą termowizyjną FLIR A50/A70

Kamera termowizyjna FLIR A50/A70 – Image Streaming

Kompaktowa kamera termowizyjna do przesyłania strumieniowego

...

Dowiedz się więcej
Kamera termowizyjna FLIR A70
Stacjonarna kamera termowizyjna FLIR A50/A70 Advanced Image Streaming Camera znajdzie zastosowania we wspomnianych aplikacjach. Kamera FLIR A50/A70 rejestruje dokładne termogramy przydatne podczas kontroli jakości, detekcji defektów i korekcji błędów na linii produkcyjnej.

Kamera termowizyjna FLIR A50/A70 w wersji Advanced Image Streaming Camera  może mierzyć temperatury od -20°C do 1000°C z dokładnością do ±2°C. Kamera jest zgodna ze standardami GigE Vision i GenlCam i pozwala na łatwą integrację z systemami wizyjnymi innych firm.

Seria A50/A70 oferuje dwie rozdzielczości (464 × 348 lub 640 × 480) i zakres pól widzenia (29°, 51° lub 95°). Dodatkowo tryb MSX (nałożenie konturów z kamery wizyjnej na obraz termiczny) stanowi wielką zaletę serii FLIR A50/A70.

Bibliografia:  www.flir.com

Powiązane tematy